fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Portselanimaali töötuba Helina Tilgaga  05.12.2020 | 12.00

Adamson-Ericu muuseum
Pilet
12 €
Publikuprogramm
Töötuba

GRUPP ON TÄITUNUD! Portselanimaali töötuba Helina Tilgaga 

Tulge valmistage loominguline ja praktiline jõulukingitus armastatud kunstniku Helina Tilga juhendamisel. Iga osaleja saab kujundada ise või värvida ettejoonistuse abil ühe portselanist nõu: tassi või taldriku. Töötoa eel aitab kunsti lainele häälestuda giidiga lühituur näitusel Mütoloogiline muinasmaailm

Helina Tilk oli Kaljo Põllu õpilane. Ta meenutab: „Minu õpingute ajal ERKI-s olid õppejõududeks mitmed eesti kunstiajalukku jäänud säravad nimed. Üks nendest, kes mind enam mõjutas ja kelle mälestus minus alati sooja tunde tekitas, oli Kaljo Pōllu. Inimesena tagasihoidlik ja vaimukas, kunstnikuna tähelepanelik ja sügavamõtteline. Kuna ta oli minu joonistusõpetaja, on mul temast meeles tema peenetundelisus õpetamisel. Ta otsis õpilase isikupära ja rõhutas õpilast teemasse süvenema. Tema enda sümbolistlik graafika on vist mind kõikidest õppejõududest kõige rohkem mõjutanud. Kuigi õppisin ka Viive Tolli käe all.

Põllu töödesse sisse on eestlasel väga lihtne minna. Alati, kui istun augustiöö süsimusta tähistaeva all Lõuna-eesti tumeda veega järvekese kaldal, tunnetan tema töödes leiduvat iidsete aegade lähedust. Soome-Ugri rahvaste tuhandete aastate tarkust ja looduse ja esivanemate vaimu austust. 

Helina Tilga loominguga saab tutvuda SIIN.

Sündmus on eelregistreerimisega.

Kestus: 12.00-13.30