fbpx

Otsing

Portugalikeelne tuur: Eesti nüüdiskunstinäitus „Tasakaalus(t väljas)“ 11.05.2024 | 13.00

Adamson-Ericu muuseum
Täispilet: Adamson-Ericu muuseum
9 €
  • Perepilet: Adamson-Ericu muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Adamson-Ericu muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur
Teemaüritus

Portugalikeelne tuur: Eesti nüüdiskunstinäitus „Tasakaalus(t väljas)“

Portugalikeelset ekskursiooni nüüdiskunstinäitusel „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“ juhib kunstiteadlane ja kuraator Karin Vicente.

Näitus räägib vaimse tervise hoidmisest ja kutsub mõtisklema, kuidas elus murede-rõõmude ning töö- ja puhkeaja vahel tasakaalu hoida ning kuidas muutuste või raskustega toime tulla. Teoste kaudu avanevad valulikud teemad nagu üksildus, kurnatus ja läbipõlemine, aga samas kutsuvad need ka märkama elu helgemat poolt ja leidma rõõmu argielu hetkedest. Oma loominguga on esindatud kaheksa kunstnikku: Ingrid Allik, Merle Kannus, Flo Kasearu, Karel Koplimets, Urmas Lüüs, Piret Räni, Maret Sarapu ja Sigrid Viir.

Näitusetuur on osa eriprogrammist „Eesti kunstist Euroopa keeltes“, mis tutvustab Eesti kultuuripärandit kuues erinevas Euroopa keeles. Ekskursioonid toimuvad Niguliste ja Adamson-Ericu muuseumides inglise, rootsi, ungari, portugali, hispaania ja taani keeles ning neid viivad läbi kunstimuuseumi kuraatorid. Tuurid tutvustavad Eesti kunsti keskajast tänapäevani ja annavad põneva sissevaate Eesti kultuuriajalukku.