fbpx

Otsing

Prantsuse ja eesti muusika õhtu. Nokturn 14.08.2022 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Henry-David Varema (tšello) ja Jelena Matvejevskaja (klaver)
Kontsert

Prantsuse ja eesti muusika õhtu. Nokturn

Henry-David Varema (tšello)
Jelena Matvejevskaja (klaver)

Kavas

C. Debussy, G. Fauré, N. Boulanger, H. Eller, A. Pärt, M. Lüdig jt

Henry-David Varema on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi Peeter Paemurru juhendamisel, täiendanud end Müncheni Kõrgemas Muusikakoolis Walther Nothasi tšelloklassis ja Berliini Kunstide Ülikoolis Wolfgang Boettcheri käe all ning omandanud 2005. aastal doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Aastatel 2003–2009 oli ta Berliinis resideerunud rahvusvaheliselt hinnatud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige, mille koosseisus esines ta mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Müncheni Herkulessaal, Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Ta on olnud külaliskontsertmeister Müncheni Kammerorkestris ja Aucklandi Philharmonia sümfooniaorkestris ning töötanud 2014. aastal ühe hooaja Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina. Kammermuusikuna annab ta regulaarselt kontserte koos Mihkel Polli ja Mari Polli, Sten Lassmanni, Triin Ruubeli, Johanna Vahemärgi, Toomas Vavilovi ning paljude teistega. 2001. aastast on Henry-David Varema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ning käeoleval ajal töötab akadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektorina.

Jelena Matvejevskaja on eesti pianist, kes alustas oma muusikuteed Olga Zryanina juhendamisel. Seejärel avanes tal võimalus jätkata õpinguid Tallinna Muusikakoolis Maigi Pakri ning Ivari Ilja juures. Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias omandas ta Ivari Ilja klassis bakalaureuse- ja magistrikraadi cum laude.
Jelena on pälvinud mitmeid auhindu konkurssidel, esinenud erinevates Eesti kontserdisaalides, sealhulgas Narva Linna Sümfooniaorkestriga ning Tallinna Muusikakeskkooli orkestriga ning osalenud Arbo Valdma, Niina Sergogina, Gabor Eckhardti, Pavel Nersesjan ning teiste nimekate õppejõudude meistrikursustel. 2012. aastal jätkas Jelena klaveriõpinguid Madridi Kuningilikus Kõrgemas Konservatooriumis Diego Cayuelas juhendamisel. Õpinguperioodil asutas ta muuhulgas kammermuusika ansambli koos Hispaania Rahvusorkestri liikmeteg ning andis kontserte ka solistina. Kaks aastat hiljem asus ta elama Dubaisse, kus ta on pühendunud õpetamisele ning sealse klassikalise muusikakultuuri arendamisele. Ta on osalenud maestro Rony Rogoffi poolt kureeritud Abu Dhabi Chamber Music Concert Series kontsertidel, Araabia Ühendemiraatide klassikatalentide kontserdite seerias, esinenud Emirates Community Symphonic Orchestraga ning astunud üles suurejoonelises Dubai ooperimajas.