fbpx

Otsing

Publikupäev: muuseumi 40. juubel 02.12.2023 | 10.00

Adamson-Ericu muuseum
Sünnipäeva soodushind
3 €

perepilet 6 eurot

Adamson-Eric. Dekoratiivsed plaadid. 1960. aastad. Eesti Kunstimuuseum
Teemaüritus

Publikupäev: muuseumi 40. juubel

Adamson-Ericu muuseum tähistab 40. juubelit!

Muuseumi sünnipäeval maksab muuseumipilet kolm eurot. Päeva jooksul on võimalus osaleda erinevatel üritustel, külastajatele pakutakse kommi ja kohvi.

Programm

Kell 13.00 toimub Kersti Kolli kuraatorituur püsinäitusel „Adamson-Eric. Modernism ja mitmekülgsus“.

Kell 14.00–16.00 on Kunstikeldris avatud portselanimaali töötuba, kus valmistatakse Adamson-Ericu isikupäraste kujundimängude ainetel kahhelplaat. Oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud.

Kell 16.00 toimub püsinäitusel venekeelne ekskursioon, mida juhib giid Marina Dunajeva.

Lastega pered saavad püsinäitust külastada ka mängulise töölehe seltsis ja lahendada ülesandeid uuel interaktiivsel Adamson-Ericu ajajoonel koos härjapoiss Hugoga.

Lisaks püsinäitusele on avatud ka väljapanek „Urve Küttner. Kristallatsioonid“.

Adamson-Ericu muuseum

2. detsembril 1983 avati värskelt renoveeritud vanalinna majas Lühikese jala tänaval Eesti kunstiklassikule Adamson-Ericule pühendatud muuseum, mille kollektsioonile pani aluse Adamson-Ericu lese Mari Adamsoni annetus Eesti Kunstimuuseumile: ligi 1000 eri žanris kunstiteost. Tänaseks on muuseumi kogu peaaegu kahekordistunud.

Neljakümne tegutsemisaasta jooksul on muuseum kogunud ja uurinud Adamson-Ericu mitmekülgset loomingut ning tutvustanud seda nii Eestis kui välismaal. Kokku on Lühikese jala majas toimunud ligi 190 näitust: erinevate teema- ja isikunäituste kaudu on muuseum järjepidevalt tutvustanud nii klassikalist modernismi kui kaasaegset kunsti ja tarbekunsti.

Olete oodatud!