fbpx

Otsing

Publikupäev näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ 07.11.2020 | 15.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Christian Ackermann. Armastus. 1684 / ülemaaling 19. ja 20. saj. Simuna kiriku altarisein. Foto: Peeter Säre
Kontsert
Näitusetuur
Teemaüritus

Publikupäev näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“

Laupäeval 7. novembril kutsub Niguliste muuseum osa saama uuest näitusest „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“.

Toimub ringkäik näitusel väljapaneku kuraatori Hilkka Hiiopiga ja venekeelset ekskursiooni viib läbi Anita Kodanik. Ringkäikudele järgneb orelipooltund.

Kava:

Kell 13–14 Venekeelne tuur (Anita Kodanik)
Kell 15–16 Eestikeelne kuraatorituur (Hilkka Hiiop)
Kell 16–16.30 Orelipooltund

Näitus „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“ tutvustab Eesti barokiajastu skandaalseima ja võimekaima kujuri ning Eesti esimese vabakunstniku Christian Ackermanni (tegutses Tallinnas u 1674‒1707/1710) elu ja loomingut.

Ackermann oli Tallinna Pheidias, vanade käsitöötraditsioonide lõhkuja ja uutmoodi kunstiloome eestseisja. Kuigi elu veeretas Ackermanni teele igasuguseid takistusi, lõi ta imetlusväärseid kunstiteoseid. Tänu Ackermanni moodsale arusaamale natuurist ja silmapaistvale puunikerdamisoskusele jõudsid temani kõik tähtsamad kunstitellimused, sealhulgas kuningas Karl XI initsiaale kandnud Tallinna toomkiriku altarisein – Eesti barokiaegse kiriku- ja skulptuurikunsti hinnaline pärl.