fbpx

Otsing

Publikupäev näitusel “Noor Jüri Arrak” 18.09.2021 | 12.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
9 €
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
    18 €
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
    6 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Jüri Arrak. Ehitajad. 1972. Õli Andres Eilarti kogu
Teemaüritus

Publikupäev näitusel “Noor Jüri Arrak”

Näitusel “Noor Jüri Arrak” on väljas Jüri Arraku varase perioodi tööd kuuest erakollektsioonist. Väljapanek võimaldab tutvuda Arraku loometee algusajaga 1960. aastatel ning järkjärgulise kujunemise ja arenguga läbi 1970. aastate. Tegemist on Arrakule omase krestomaatilise kunstikeele vundamendiks saanud teostega, mida kogujate terav pilk on märganud väärtustada ja au sees hoida. Arraku kui mitmekülgse looja maalide kõrval on eksponeeritud sama perioodi joonistused, trükigraafika ja metallehistöö.

Näitusel eksponeeritud kunstiteosed pärinevad Andres Eilarti, Pekka Erelti, Reigo Kuivjõe, Kalle Laasbergi, Sven Pertensi ja Margus Punabi kogudest. Kõik need Arraku noorusaja tormilise loomeperioodi fantastilise vormikeelega teosed, mis tundliku kunstinärviga kollektsionäärid on eri viisidel, põhjustel ja valikuprintsiipidel omandanud, loovad omamoodi vaimsed portreed ka igast kollektsionäärist.

Programm:

kell 12.00 Kuraatorituur näitusel, Jüri Arraku loomingut tutvustab kunstiteadlane Tõnis Tatar (Tartu Ülikool)
kell 13.00 Kollektsionääridest, kelle tööd on näitusel esitatud, Arraku loomingust ja rollist eesti kunstis räägib kunstiajaloolane Aleksandra Murre (Ekskursioon näitusel vene keeles).
kell 14.00 Kuraatorituur näitusel, kunstniku vormikeelest, kujunemisest ja põnevast elust räägib kunstiteadlane Aleksander Metsamärt
kell 12.00–14.00 Trükikunsti töötuba lastele ja täiskasvanutele. Jüri Arraku varase perioodi teostest inspireerituna trükime fantaasiarikkaid postkaarte.
Juhendavad muuseumi haridustöökuraatorid Ilona Kroon ja Berta Laura Vahtra