Publikupäev näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“ 01.10.2022 | 12.00

Mikkeli muuseum
Täispilet: Mikkeli muuseum
  • Perepilet: Mikkeli muuseum
  • Sooduspilet: Mikkeli muuseum
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
Juri Pimenov. Karmoškamängija. 1929. Akvarell, guašš. Tanya Rubinstein-Horowitzi kogu
Näitusetuur
Pereüritus
Teemaüritus
Töötuba

Publikupäev näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“

Mikkeli muuseumis publikupäev, mis on pühendatud muuseumi 25. tegevusaastale ja uue näituse avamisele.

Kella 12–15 Kadrioru kunstimuuseumi banketisaalis Seminar „Mikkeli muuseum 25“
Seminar keskendub Johannes Mikkeli (1907–2006) kollektsiooni muuseumile üleandmisele, muuseumi rajamise ja avamisega seotud tegevusele. Ühtlasi heidetakse pilk taasiseseisvumisjärgse Eesti kunstiilma kujunemisele.

Esinejad: Marika Valk, Mai Levin, Jüri Kuuskemaa, Kadi Polli, Piia Ausman, Aleksandra Murre, Greta Koppel
Osalemine muuseumipiletiga, üliõpilastele, õpetajatele ja muuseumi giididele tasuta.
Üritus toimub eelregistreerimisega

Kell 14–17 Mikkeli muuseumis Loominguline töötuba „Kogu maailm on lava!“
Vaatame näitusel olevaid lavakujunduste ja teatrikostüümide kavandeid ning meisterdame ise meeleolukaid teatrimaske.

Kell 15 Kuraatoriekskursioon (vene keeles) näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“
Kunstikogujast, kollektsioonist ja näitusel esitatud kunstnikest räägib kunstiajaloolane Olga Sugrobova-Roth (Saksamaa)

Kell 16 Ringkäik näitusel „Tagasitulek. Jakov Rubinšteini kunstikogu“ koos kogu omaniku, Jakov Rubinšteini lapselapse Tanya Rubinstein-Horowitziga. Väljapanekut kommenteerib ja vahendab vestlust eesti keelde Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre.
Üritus toimub eelregistreerimisega