fbpx

Otsing

Publikupäev näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst” 04.03.2023
12.00–16.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
9 €
 • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
  18 €
 • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
  7 €
 • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
  15 €
 • Aastakaardid
  50 €
 • Ühispiletid
  9 €
Väinö Kunnas. Punane tants. Detail. 1927. Eesti Kunstimuuseum
Teemaüritus

Publikupäev näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst”

Näitusel „Värvide tants. Soome modernistlik kunst” on esindatud Soome 20. sajandi esimeste kümnendite otsijad ja mässajad: silmapaistvad maalikunstnikud Alvar Cawén, Väinö Kunnas, Jalmari Ruokokoski, Tyko Sallinen, Yrjö Ollila ja teised, kes poliitiliselt motiveeritud kunsti asemel soovisid väljendada kunstniku sisemist kogemust ja subjektiivseid loomingulisi valikuid.

Näitus toob vaatajateni Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvad teosed 20. sajandi alguse Soome kunstnikelt ning paigutab need autorite loomingu ja Soome kunsti modernistlike arengute laiemasse konteksti. Väljapaneku fookuses on inimene ning kunstnike huvi inimese kehalise ja psüühilise olemuse vastu.

Teoseid näitusele on laenanud Soome Rahvusgalerii – Ateneumi kunstimuuseum, HAM Helsingi kunstimuuseum, Didrichseni Kunstimuuseum, erakogud.

Publikupäeva programm:

Kell 12–15 Avatud töötuba: Ekspressiivne inimene
Modelli joonistamist kuivpastelli tehnikas juhendab muuseumi haridustöö kuraator Ilona Kroon.

Näitusel ootavad nooremaid kunstihuvilisi värvimislehed, samuti saab mängida „värviliste tantsijatega“ – nukkudega, mis meenutavad näituse nimiteosel kujutatud figuure.

Kell 15 Kuraatorituur ja vestlus Ateneumi peakuraatori Timo Huuskoga näitusel „Värvide tants“
Näituse avamispäeval on haruldane võimalus tutvuda näitusega koos kahe kuraatori – kunstiteadlase, Ateneumi muuseumi kogude peakuraatori Timo Huusko ja Kadrioru kunstimuuseumi kuraatori Kerttu Männistega. Juttu tuleb nii kunstnike loomingust ja näitusel esinevatest teostest, kui ka Soome ja Eesti kunstnike vahelistest kontaktidest 20. sajandi alguses.

Kell 14 Ekskursioon näitusel „Värvide tants“ (vene keeles).
Giid Irina Danilova