fbpx

Otsing

Punaste lippude all 08.05.2008 – 31.08.2008

Turu Kunstimuuseum
Näituse tunnusvisuaal, Rudolf Pangsepa plakat "Rahu jõud on võitmatu", 1951.
Näitus

Punaste lippude all

Turu Kunstimuuseumis  avatud  sotsialistliku realismi näitus „Punaste lippude all” on koostatud Eesti Kunstimuuseumi kogude põhjal. 

 „Punaste lippude all” on Kumu kunstimuuseumi esimene tõsine välisnäitus.

Näitus pakub esinduslikku kunstiteoste kollektsiooni Eesti lähiminevikust. Tervet muuseumi hõlmavana uurib näitus Stalini valitsemisperioodi kunstikontseptsiooni, mis tingis selle, et ajastu pompoossed maalid kujutasid propagandat, provokatsioone, sotsialismi ja nõukogude süsteemiga kohastumist läbi ajaloo võltsimise ja müstifikatsioonide.

Väljapanekuga kaasneb Turu Kunstimuuseumi kirjastatud soome- ja ingliskeelne kataloog „Punaste lippude all. Under the Red Banner”, mis pälvis põhjanaabrite muuseumitrükiste tänavuse aastapreemia.

Näitus toimub pikemaajalise koostööprojekti „Museum in Motion” raames, millesse on kaasatud Turu, Malmö ja Kumu kunstimuuseum. Sama projekti raames toimus Kumu kunstimuuseumis 2008. aasta kevad-suvel ka Turu Kunstimuuseumi kollektsioonidel põhinev näitus „Soome kunsti kuldaeg”. 2009. aasta sügisel avatakse Kumus Malmö Kunstimuuseumi kogudel põhinev Põhjamaade kaasaegse kunsti näitus „I Love Malmö”.

Projekti toetab programm „Kultuur 2007–2013”.

Kuraatorid: Eha Komissarov (Kumu kunstimuuseum), Kari Immonen ja Susanna Luojus (Turu Kunstimuuseum)