fbpx

Otsing

Rahvusvaheline orelipäev Nigulistes 20.04.2024
13.00–18.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Niguliste peaorel. Foto: Endel Apsalon
Kontsert
Teemaüritus

Rahvusvaheline orelipäev Nigulistes

Juba viiendat aastat korraldakse 20. aprillil Suurbritannia Royal College of Organists eestvedamisel rahvusvahelise orelipäeva. Sel aastal ühineb orelipäeva tähistamisega ka Niguliste muuseum ning päeva jooksul saab kuulata kolme erinevat orelit.

Kell 13 saavad huvilised külastada orelirõdu, kus organist Andres Uibo tutvustab, kuidas sellest kuninglikust pillist helisid välja võlutakse.

Kell 14 mängib Andres Uibo Niguliste väiksel kooriorelil, mille ehitas 2012. aastal Eesti orelimeister Ago Tint.

Kell 16 toimub traditsiooniline orelipooltund. 1982. aastal valminud peaorelil musitseerib Andres Uibo, kavas on Bachi, Buxtehude, Beethoveni ja Uibo teosed.

Kell 17 naiskoor Carmina kontsert. Kavas Antonio Vivaldi „Gloria“, väikesel positiivorelil saadab Hille Poroson.

Orelipäeva eelõhtul, 19. aprillill kell 18 toimub koostöös Eesti Interpreetide Liiduga tuntud eesti organisti Piret Aidulo orelikontsert, mille kavas on Johann Sebastian Bachi, Max Regeri, Ester Mägi ja teiste heliloojate teosed.

Rahvusvahelise orelipäeva eesmärgiks on julgustada inimesi avastama ja nautima orelimuusikat ning toetama uue põlvkonna muusikute tegevust. Organistid üle maailma on kutsutud korraldama lahtiste uste päevi, orelikontserte, koolikülastusi ja eriprogramme, et tutvustada parimat, mida orel võib pakkuda.

Sündmuse piletiga saab soovi korral enne kontserdi algust külastada ka muuseumi ekspositsiooni.