fbpx

Otsing

Jazzkaar: Mingo Rajandi-Osama Abdulrasol – Mattias Laga (Eesti-Iraak-Belgia) 05.03.2022 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
20 €

Täispilet 20€

Sooduspilet 15€

Jazzkaar
Kontsert

Jazzkaar: Mingo Rajandi-Osama Abdulrasol – Mattias Laga (Eesti-Iraak-Belgia)

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus/Duration: 1 h 15 min

Talvejazz annab Eesti jazzmuusikutele võimaluse musitseerida koos oma lemmikartistidega ja omandada uusi kogemusi rahvusvahelist koostööd tehes. Helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi on kutsunud Talvejazzil endaga musitseerima qanuni võluri Osama Abdurasol’i ja klarnetist ja saksofonist Mattias Laga.

Muusik Mingo Rajandi on alati huvi tundnud erinevate (muusika)kultuuride ja mitmete stiilide vastu olgu selleks siis jazz, kaasaegne muusika, vabaimprovisatsioon või muusika põimumine teiste kunstivormidega. Viimastel aastatel on ta tegutsenud nii omanimelise kvintetiga, improkollektiiviga The Free Musketeers kui ka olnud aktiivne Ladina-Ameerika muusikatraditsioonidest inspireeritud ansamblis Trio Maag. Oma kompositsioonideks on Mingo leidnud mõjutusi nii Brasiilia sambast, Hispaania flamenkost, Portugali fadost kui Iiri rahvamuusikast. 2020. aasta jazziauhindade jagamisel pälvis Mingo Rajandi Aasta Jazzihelilooja auhinna.

Mingo ja Osama Abdurasol kohtusid möödunud aastal Gentis ja avastasid, et nende maailmavaated ja muusikalised ideaalid klapivad. Osama on Iraagis sündinud ja pikalt Belgias, Gentis elanud multiinstrumentalist, kunstnik ja helilooja, kelle peamiseks väljendusvahendiks on qanun, ka araabia harfiks kutsutud, maailma üks iidsemaid pille. Kuigi Osama valdab põhjalikult Lähis-Ida muusikat ei piirdu ta sellega, vaid musitseerib mitmetes erinevates koosseisudes tundes end kodus nii jazzis kui ka orkestri ees soleerides. Osama pärjati 2013. aastal Belgia kultuuriauhinnaga.

Nendega liitub samuti Gentis elav klarnetist ja saksofonist Mattias Laga, kes nagu Mingo ja Osama, tegutseb mitmel rindel mängides erinevates maailmamuusika-, jazzi- ja vabaimprovisatsiooni projektides. Mattias Laga peamisteks instrumentideks on (bass)klarnet ja sopransaksofon, aga ta mängib ka mitmesuguseid teisi puupuhkpille. Ta usub muusika tervendavasse mõjusse ja lisaks improvisatsioonilistele koostöödele muusikutega kõigist maailma nurkadest panustab ta ka mitmetesse kunstiprojektidesse, mis käsitlevad sotsiaalseid teemasid.

Nende päris esimesel kontserdil kõlavad Mingo ja Osama kompositsioonid ning ohtrad improvisatsioonid.

NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 12. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.