fbpx

Otsing

Rene Kösteri liikumise töötuba „Queerness in Movement“ 17.02.2024
13.00–15.00

Kumu kunstimuuseum

5. korrus

Sünnipäeva soodushind
7 €

Sünnipäeva soodushind

Foto: Kristina Kuzemko
Teemaüritus
Töötuba

Rene Kösteri liikumise töötuba „Queerness in Movement“

Liikumise töötoas „Queerness in Movement“ sukeldume liikumise, keha ja seksuaalsuse omavahelistesse suhetesse ning avastame meis kõigis peituva queernessi. Õpime liikumisharjutuste abil, kuidas iseenda eripärasid leida, omaks võtta ja pühitseda, kasutades selleks nii kaasaegset tantsu kui ka vogue-kultuuri.

Osalemine muuseumipiletiga.
Kohtade arv on piiratud. Vajalik eelregistreerimine.

Töötoa esimeses pooles keskendume improvisatsiooniharjutuste kaudu sisemisele energiale, enda keha tundmisele ja usaldamisele. Teises pooles aga peatume vastupidiselt performance’il – oma energia väljapoole suunamisel. Tutvume selleks vogue/ballroom-kultuuriga, kus on erinevaid reegleid ja kategooriaid, nagu näiteks lip-sync performance. Oodatud on kõik avameelsed liikumishuvilised ja queer-kultuuri entusiastid. Seega ära pelga, kui see on sinu esimene kokkupuude tantsutunniga! Töötuba pakub turvalist ja inspireerivat ruumi inimestele, kes soovivad koos harjutada, midagi uut õppida ja niisama oma ilu, andekuse ja seksuaalsusega taas kokku saada.
„Loodan, et töötoast lahkudes oled täis enesekindlust ning armastust ja positiivsust nii iseenda kui ka kogu maailma vastu ning valmis seda teistelegi jagama!“ sõnab Rene Köster.

Töötuba toimub koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga ning seda viib läbi Rene Köster.

Rene Köster on olnud osa Eesti tantsumaastikust juba aastast 2005, kui ta hakkas õpetama Prodance tantsukeskuses ja tegeles osaliselt ka selle kunstilise juhtimisega. Selle kõrvalt tutvus ta väga noores eas klubi- ja LGBTQ-kultuuriga ning tegeleb siiani nendes kogukondades aktiivselt. Performance, tants, töö DJ-na, muusikaproduktsioon ja ürituste korraldus on vorminud tema suhet loomingulise protsessiga. Rene ei karda mängida seksuaalsuse, soolisuse ja klubikultuuri tumedama poolega. Palju sellest seostub ja tuleneb just vogue– ja drag-kultuurist, ent ka klubimuusikast, fetiš ja dark room-maailmast ning club-kid-esteetikast.

Töötuba toimub eesti ja inglise keeles.

Üritus on osa Kumu 18! programmist.