fbpx

Otsing

GRUPP ON TÄITUNUD! Ringkäik jaapani tekstiilikunstniku Tokitomo Hisakoga 11.06.2021 | 15.00

Adamson-Ericu muuseum
Osalemine muuseumipiletiga.
Foto: Uchida Masaomi
Näitusetuur
Publikuprogramm

GRUPP ON TÄITUNUD! Ringkäik jaapani tekstiilikunstniku Tokitomo Hisakoga

Reedel, 11. juunil kell 15.00 teeb vastselt avatud näitusel „Kimono. Jaapani ilu puudutus” ringkäigu jaapani tekstiilikunstnik Tokitomo Hisako. 

Näitus „Kimono. Jaapani ilu puudutus” tutvustab Jaapani üht tuntumat ja kaunimat sümbolit – kimonot. Traditsioonilist laadi kimonod, aksessuaarid ja fotod annavad põneva sissevaate jaapani kultuuri igapäevaelu, aastaaegade vaheldumise ning jaapanlaste elukaart tähistavate pidulike sündmuste kaudu.  

Tekstiilikunstnik ning kimonoajaloo ja traditsiooniliste tekstiilitehnoloogiate uurija Tokitomo Hisako on õppinud Tōkyōs Salon de Chapeau disainiosakonnas ning Tōkyō tekstiilikunstiakadeemias, hiljem on ta end täiendanud ka Londonis. Tokitomo on esinenud mitmete isikunäitustega, pidanud loenguid ja töötubasid nii Jaapanis kui paljudes riikides üle maailma, muu hulgas oli 2011. aastal Tokitomo näitus Eestis Lühikese jala galeriis.  

Oma rohkem kui 45-aastase karjääri jooksul on ta tutvustanud jaapani kultuuri mitmesuguseid aspekte, eeskätt kimono- ja tekstiilikunsti kaudu, õpetanud ja uurinud eri maade taimedega värvimise meetodeid ning loonud arvukalt traditsioonidest inspireeritud erakordselt meisterlikke autoriteoseid (kimonod, sirmid, vaibad, aksessuaarid). Näitusele on kaasatud ka tema loodud kimonote autorikomplektid. 

Ringkäik toimub jaapani keeles, eesti keelde tõlgib näituse üks kuraatoritest Taimi Paves. 

Osalemine muuseumipiletiga.

Palume ringkäigule eelnevalt registreeruda.