fbpx

Otsing

Rohetuur näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“ 05.10.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näituse vaade. Foto: Joosep Kivimäe/Eesti Kunstimuuseum
Näitusetuur
Teemaüritus

Rohetuur näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“

Rohetuur näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“ rohetuur, mille viivad läbi kunstiajaloolane ja näituse rohepraktikate kuraator Karin Vicente ning näituse graafiline kujundaja Maria Muuk.
Näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ kujundus on keskkonnateadlik ning testib võimalusi kunsti- ja näituseloome jalajälje vähendamiseks. Katsetatud on erinevate ökoloogiliste värvidega ning näitusegraafika on loodud moel, mis võimaldab materjale pärast näituse lõppu taaskasutada või need kasvõi kompostida. Saalis kutsuvad infolipud külastajat märkama nii rohepöörde võimalusi muuseumis kui ka kitsaskohti näituste ja kunsti tegemise köögipoolelt. Tuuril liigumegi mööda neid lipukesi, tutvustades näituse loomise ning kujundamise tagamaid.
Näitusega paralleelselt on valminud kestliku näituse mudel, mida esitletakse vahetult enne rohetuuri kell 17 Kumus. See on praktiline ja inspireeriv tööriist, mis aitab muuseumidel ja teistel näituseasutustel hinnata näituste keskkonnamõju ning leida viise, kuidas näitusetegevust rohelisemaks muuta.
Näituse kuraatorid: Linda Kaljundi, Eha Komissarov, Ulrike Plath, Bart Pushaw, Tiiu Saadoja