fbpx

Otsing

Rohkem helget! Vene impressionism 10.04.2024 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
Täispilet: Kadrioru kunstimuuseum
12 €
  • Perepilet: Kadrioru kunstimuuseum
    24 €
  • Sooduspilet: Kadrioru kunstimuuseum
    8 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Konstantin Korovin. Õhtu Pariisis. Pärast 1923. Eesti Kunstimuuseum
Loeng või vestlus
Näitusetuur

Rohkem helget! Vene impressionism

Loengut ja ringkäiku ühendav programm tutvustab hõbedase ajajärgu vene kultuuri vaimseid lätteid ning tutvustab lähemalt Eesti Kunstimuuseumi kogus ja Kadrioru kunstimuuseumi püsiekspositsioonis leiduvate vene impressionistide loomingut.

Perioodi 1890. aastatest kuni 1917. aastani on vene kultuuris nimetatud hõbedaseks ajastuks. Selle nimetusega soovis antud perioodi loovintelligents rõhutada oma põlvnemist Puškini ja Gribojedoviga seotud vene kirjanduse kuldajastust, kuid samas toonitada uue ajajärgu kultuuri erinevust. Sel perioodil toimub kunstikultuuri hoogne areng ning uute, modernistlike ilmingute jõudmine vene kunsti.

Vene impressionismi lätted on paljuski vene realistlikus, n-ö meeleolu loovas maastikumaalis. Vaatamata vabaõhumaali võtete kasutamisele, valguse ja õhu kujutamisele ning etüüdlikkusele, säilitavad vene impressionistide tööd sideme materiaalsusega ja emotsionaalse sisukuse. Püüdluse maalilise vabaduse, kolorismi ja helge meeleolu poole sõnastas tabavalt vene impressionismi meister Konstantin Korovin: “On vaja valgust – rohkem helget, heledat!”