fbpx

Otsing

Rootsikeelne kuraatorituur Lars Nylanderiga näitusel „Michel Sittow Põhjas?” 06.05.2023 | 11.00

Niguliste muuseum
Täispilet: Niguliste muuseum
14 €
  • Perepilet: Niguliste muuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Niguliste muuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
""
Püha hõimkonna altariretaabel (detail). Michel Sittowi töökoda ja sellega seotud meistrid Tallinnas. U 1510–1520. Bollnäsi kogudus, Rootsi Kirik
Näitusetuur

Rootsikeelne kuraatorituur Lars Nylanderiga näitusel „Michel Sittow Põhjas?”

Hälsinglandi muuseumi kuraator, kunstiajaloolane Lars Nylander keskendub rootsikeelses kuraatorituuris laiemalt Bollnäsi kiriku ja Hälsinglandi maakonna erilisele keskaegsele kunstipärandile. Lars Nylander on kunstiajaloolasena tegelenud nii Põhja-Rootsi keskaegse kunsti kui ka hilisema perioodi kultuuripärandiga, ta on kirjutanud mitmeid raamatuid Hälsinglandi kirikutest ja kabelitest ning linnade ajaloost. Hetkel on ta lõpetamas doktoritööd Hälsinglandi 18.-19. sajandi maalingutest.

Maikuu esimesel laupäeval tutvustavad näituse „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes” rahvusvahelise kuraatoritiimi liikmed väljapanekut oma emakeeltes. Greta Koppel ja Merike Kurisoo esitlevad näitust eestikeelsel, Jan Friedrich Richter saksakeelsel ja Lars Nylander rootsikeelsel kuraatorituuril. Lastele ja peredele on avatud taimedele pühendatud kevadine töötuba ning päeva lõpetab orelimuusika.

Mitmerahvuselisest ja -keelsest hansalinnast pärit saksa ja soomerootsi juurtega Michel Sittowi rahvusvaheline karjäär oli omas ajas erakordne. Hiliskeskaegse Tallinna kui kunstikeskuse pale peegeldub sümboolselt ka näitusel, mida kureerisid Eesti, Rootsi ja Saksamaa kunstiajaloolased ning kus on väljas teosed Eesti, Läti, Rootsi ja Soome kogudest.