fbpx

Otsing

Jõulujazz 2023: See Pole See Trio „Upcycled ’60s“ 02.12.2023
20.00–21.30

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25,90 €

20.90/25.90€

Jõulujazz 2023: See Pole See Trio „Upcycled '60s“
Kontsert

Jõulujazz 2023: See Pole See Trio „Upcycled ’60s“

Asukoht: Kumu auditoorium

Koosseis:
Jana Kütt – vokaal
Tobias Tammearu – saksofon
Robert Rebane – akordion, basskitarr

See Pole See Trio on kolme andeka noore muusiku – lauljanna Jana Küti, saksofonisti Tobias Tammearu ja bassisti-akordionisti Robert Rebase – ansambel, mis on võtnud südameasjaks Eesti estraadi kõige kaunimate laulude taasesitamise ja ümbersünni. „Upcycled ’60s“ paneb kõlama levimuusika klassikute Arne Oidi, Valter Ojakääru ja Uno Naissoo ajatud meloodiad.

Väljend „see pole see“ toob paljudele meelde Marju Kuudi maheda, ent pinevil hääle, kui ta laulab Olovernese peast samanimelises laulus, mille sõnad kirjutas Lilli Promet ja muusika Valter Ojakäär. Laul valiti legendaarse estraadikogumiku „Uued laulud lemmikhääled“ esimesele plaadile, kus lisaks noorele Kuudile kostab ka Jaak Joala, Heli Läätse, Tõnis Mäe ja teiste laul. Ent lauljad moodustasid Eesti 1960. ja 1970. aastate estraadimuusika fenomenis ainult ühe osa, lisaks nende nimedele jäävad kestma kõik toona neile kirjutatud unustamatud meloodiad. See oli Eesti levimuusika kuldaeg, mil oma laule lõid Arved Haug, Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo, Arne Oit, Valter Ojakäär, Gennadi Taniel ja teised.

See Pole See Trio ammutabki inspiratsiooni ja improvisatsiooni Eesti estraadi kuldaja küllusesarvest. 2021. aastast tegutsev ansambel andis sel kevadel välja albumi „Upcycled ’60s“, kust leiab valiku kunagisi lööklaule, suurepäraseid meloodiaid, mida trio muusikud on rikastanud uute, sageli ootamatute kõlade ja käikudega. Uhkete, peene ornamentikaga orkestreeringute asemel kõlab kolme muusiku julge improvisatsioon, mis loob meloodiate ümber avarust ja annab neile võimaluse liikuda ootamatutesse kohtadesse, nii et sageli on laulu alguses selle lõplikku ülesehitust võimatu ennustada. Nii jätkabki estraadipärand noorte jazzmuusikute salvestustes ja esitustes oma elu, saanud endale uue hingamise ning näitamata vähimatki väsimuse märki.