fbpx

Otsing

SPATIUM. Taani kaasaegne kunst 20.01.2012 – 13.05.2012

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Tamar Guimarães. Vaimutöö (Paraad). 2011. Foto Kasper Akhøj
Näitus

SPATIUM. Taani kaasaegne kunst

Asukoht: 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Kumu kunstimuuseumis toimuvale näitusele „SPATIUM” on Taani kuraator Maria Kjær Themsen valinud tema hinnangul 11 kõige lootustandvamat noort Taani kunstnikku. Publiku ette tulevad teravmeelsed kunstilahendused, mis annavad võimaluse taasavastada illusioonide maailma.

„Sõna spatium kannab endas mitmeid tähendusi, milleks võib olla inimesi ümbritsev füüsiline ruum ehk arhitektuur, aga see võib viidata ka väikestele tühjusega täidetud vaakumitele, mis seovad meie maailma üheks, tehes sellest samaaegselt ühe ja palju,” ütles näituse Kumu-poolne koordinaator Eha Komissarov. „Samas võib spatium viidata ka suuremale ruumile – maailmaruumile. Näitusel hõlmab spatiumi mõiste siidist ja rauast installatsioone, valgust ja heli, interaktiivseid videoprojektsioone ja suurt väljavalgustatud kuud Kadrioru pargis.”

„SPATIUMI” kunstnikud kasutavad kunstilise illusiooni võtet, et uurida pildiliste kujutuste teket, nende avarad käsitlused sisaldavad endas nii mineviku kui tuleviku mõõdet. Kuraator Maria Kjær Themseni sõnul on neis töödes vähem vaatemängulist edvistamist ja rohkem peent tunnetust, huumorit ja poeetilist formalismi. „Ühe põlvkonna kunstnikud töötavad erinevate meediumitega, kuid neid ühendab materjaliga töötamise meetod, mis pöörab tähelepanu objektile endale või viisile, kuidas me ümbritsevat maailma tajume,” ütles näituse kuraator Maria Kjær Themsen.

Näitusel on eksponeeritud Taani kunstnikud Tove Storch (1981), Jacob Jessen (1976), Lea Porsager (1981), Kasper Akhøj (1976), Rolf Nowotny (1978), Marie Kølbæk Iversen (1981), Tamar Guimarães (1967), Ferdinand Ahm Krag (1977), Torben Ribe (1978), Jacob Kirkegaard (s 1976) ja Olof Olsson (1965).

Projekti algatajateks on 2012. aasta Taani Euroopa Liidu eesistumise raames Taani Saatkond Eestis ja Kumu kunstimuuseum. Näituse avamisega tähistatakse Taani Euroopa Liidu eesistumisperioodi algust.

Kuraator: Maria Kjær Themsen
Koordinaator: Eha Komissarov

Toetajad:
Taani Kunstiagentuur, Taani Kunstinõukogu, Kuninglik Taani Saatkond, Taani Kultuuri Instituut, DSV Transport, Plahn Systems, Tura Scandinavia ja Bico Professionel.