fbpx

Otsing

Vaba Lava: Spy Girls 15.03.2024
19.00–20.45

Kumu kunstimuuseum

Kumu auditoorium

Täispilet
27 €

Pilet 27/21€

Piletid müügil Piletilevis ja Vaba Lava kodulehel

Vaba Lava: Spy Girls
Etendus

Vaba Lava: Spy Girls

Lavastaja ja autor Magda Szpecht (Poola)
Laval Mad Matrixx, Cyber Shadow, Void Vigilante
Teatrisse ootame kõiki vaatajaid alates 18+ vanusest.

 

Kui kiiresti usaldaksid võhivõõrast?

Me elame maailmas, kus turvatunne on vaid illusioon – inimlikud nõrkused muudavad meid kergesti ärakasutatavaks.

“Spioonitüdrukud / Spy girls” on tõestisündinud lugu küberrindel tegutsevast kolmest aktivistist. Nad püüavad tundma õppida vaenlase maailmavaadet, motiive, isiklikke lugusid ja mis kõige tähtsam, nende eesmärke ja asukohta. Nad ei hõiva hooneid. Nad ei kasuta vägivalda. Nad hoiavad ruumi. Turvalisuse tagamiseks vajavad nad selleks mitmekihilist valet. 

Vaenulik aeg on ideaalne keskkond väärinfo õitsenguks. Kui kunagi andsid saladused tohutu eelise, siis avalikel allikatel põhinev teave teeb seda veelgi paremini. Salaluure oli võidujooks arusaamise nimel, kus suurriigid, eriti need, kes on seotud valitsusasutustega, olid ainsad, kellel oli võimalus saladustele juurde pääseda. Nüüd võistlevad kõik arusaamise nimel ja internet annab neile selleks tööriistu. Saladused on endiselt olulised, kuid võidab see, kes suudab kõiki neid andmeid paremini ja kiiremini rakendada.

Kui kaugele saab veebipõhise uurimisega minna? Kust saada protseduurireegleid maailmas, kus ainsaks reegliks on reeglite puudumine? Kuidas tulla toime tagajärgedega ja mida loetaks ebaõnnestumiseks? Ja… mida me peaksime tegelikult teadma inimeste kohta, kellest me mitte midagi ei tea?