fbpx

Otsing

Stuudio Musicum kontserdisari. Esineb Irina Zahharenkova (klaver) 12.06.2021 | 18.00

Kadrioru kunstimuuseum
""
Kontsert

Stuudio Musicum kontserdisari. Esineb Irina Zahharenkova (klaver)

Stuudio Musicum kontserdisari.
Esineb Irina Zahharenkova (klaver)

Kava

  • Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Itaalia kontsert
  • Jean Philip Rameau (1683-1764) – Süit e-moll
  • Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Fantaasia d-moll
  • Diego Pisador (ca 1510-1557) – Pavaan, mida tuleb hellalt käsitleda
    Lauri Jõeleht (s. 1974) – Chant
  • Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Sonaat a-moll K.310

Stuudio Musicum kontserdisarja avakontserdil esineb Irina Zahharenkova (klaver).

Irina Zahharenkova on tunnustatud varajase ning klassikalise muusika esitajana. Täielik pühendumine muusikale, on temast teinud ühe hinnatuima ja omanäoliseima interpreedi nii Eestis kui ka mujal maailmas. Kontserdisari annab võimaluse klassikalise muusika meistriteoste kõrval avastada kaasaegsetes muusikateostes piiritud interpretatsioonivõimalused, mis avanevad parimal moel just kontserdiolukorras. Samuti suudab kogenud interpreet näha seoseid kaasajal sündinud loomingu ja varasema muusikaloo vahel.
Irina Zahharenkova sõnul on tal soov pöörduda selliste klassikaliste teoste poole, mille puhul on paljudel inimestel kõrvus teatud kindel esitusversioon. Käesolev kontsert kutsub kuulajaid üles lähenema nendele teostele nii, nagu seda varasemat teadmist ei oleks. Zahharenkova püüab vanades tuttavates teostes värske pilguga vaadates avastada midagi uut. Teiste hulgas on kavas barokiajastu tippteosed J.S.Bachi – Itaalia kontsert ja J.P.Rameau -Süit e-moll, mis on selle ajastu üks tuntumaid teoseid. See Rameau teos on kuulsaks saanud eelkõige osadele “Lindude häälitsused” ja “Tamburiin”. Samuti on kavas klassitsistliku perioodi meistriteosed W.A. Mozarti Fantaasia d-moll ja sonaat a-moll.
L

auri Jõelehe teos “Chant” on vanamuusikast inspireeritud ja võiks koos Diego Pisadori Pavaaniga olla omamoodi sümbol, mis näitab, et uues muusikas ei pea tingimata vastanduma traditsioonile, olemaks kaasaegne ja huvitav.

Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital ja see toimub koostöös Stuudio Musica Figuralise ja Kadrioru lossiga.