fbpx

Otsing

Sügisjazz 2023: Sofia Rubina „I Am Soul“ 14.10.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

23/15€

Sofia Rubina. Foto Elana Bazaly
Kontsert

Sügisjazz 2023: Sofia Rubina „I Am Soul“

Asukoht: Kumu auditoorium

Janno Trump – bass
Jaan Jaanson – kitarr
Madis Muul – klaver
Dmitri Nikolajevski – trummid
Sofia Rubina-Hunter – vokaal

Särava lauljatari, produtsendi ja bändiliidri Sofia Rubina kuuenda albumi „I Am Soul“ esitluskontsert Sügisjazzil tõotab põnevat kuulamist. Albumil on üksteist lugu, millest kuus on Sofia kirjutatud ja lisaks kaverdab ta selliste tippmuusikute nagu Bonnie Raitt, George Duke ja Chick Corea palasid. Erinevalt lauljatari varasemast loomingust on „I Am Soul“ modernsema, crossover-kõlaga, ühendades jazzi, souli, gospeli ja popi.

Sofia sõnum on selge – ta tahab, et tema muusika tooks inimesed kokku ja pakuks meeliülendava positiivse kogemuse. Ta loodab, et „I Am Soul“ avab kuulajate südamed ja meeled ilule. „See album on mina ise ja väljendab minu tegelikku olemust –  rõõmus, haavatav ja võimas. Otsin asjade tähendust ja üritan kuulata oma sisehäält.“ Album on hetk Sofiast tema loomingulisel teekonnal. „Aasta või kahe pärast kõlab mu muusika teistmoodi,“ lubab Sofia. Üks on kindel – hea muusika inspireerib ja köidab inimesi ka veel aastate pärast.

 

Lauljatari anne ja kirg muusika vastu avaldusid juba esimestel eluaastatel. Kuueselt alustas ta klaveriõpinguid, kümneselt aga lauluõpinguid. Pühendumine muusikale viis ta õppima Viljandisse ja Sotši ning kaugemalegi – Cottbusi Saksamaal ja Berklee’sse USAs. Sofia alustas oma laulude salvestamist 18-aastaselt ning on sellest ajast alates avaldanud kuus albumit ja üle kolmekümne singli koos nimekate DJ-de ja produtsentidega üle maailma nagu Mark Di Meo, Ezel, Eric Kupper, Opolopo, P. Julm jt.