fbpx

Otsing

UUS KUUPÄEV! Jõulujazz 2020: Susanna Aleksandra “Tribute to Nancy Wilson” 12.12.2020 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
20 €

Täispilet 20€

Sooduspilet 15€

Kontsert

UUS KUUPÄEV! Jõulujazz 2020: Susanna Aleksandra “Tribute to Nancy Wilson”

Asukoht: Kumu auditoorium

Esineja haigestumise tõttu lükkub edasi 5. detsembril kell 20:00 Kumu auditooriumis toimuma pidanud Jõulujazz 2020 kontsert Susanna Aleksandra „Tribute to Nancy Wilson“ ning toimub laupäeval, 12. detsemberil kell 18:00 Kumu auditooriumis.

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.  

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis piletid saab tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu enne kontserdi toimumist 12. detsembril 2020. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin — https://www.piletilevi.ee/est/vormid/jazzkaar. Kinkekaardid kehtivad 1 aasta alates väljastamisest.

Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada ka Piletilevi müügipunktides, v.a Circe-K teenindusjaamades ja Viru keskuse infopunktis.

 

Mitmekülgne lauljatar Susanna Aleksandra toob kuulajateni Ameerika legendaarse jazzitähe Nancy Wilsoni aegumatud laulud. Wilsoni interpretatsioonikunstis võluvad Susannat fraseerimise ilu, energia ja oskus vormida laulust kunstiteos.

Jazziklassika stiilse interpreteerimise kõrval loob lauljatar ka ise lugusid kirjutades nii sõnad kui muusika. Tema helikeelt on inspireerinud teiste seas Pat Metheny, Chico Pinheiro, Julie London, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Diana Krall ja mitmed teised. Susanna Aleksandra armastab instrumentaalset jazzi, souli ja r’n’b’d. Pole imeks panna, sest jazzi on ta kuulanud, nautinud ja järele laulnud lapsepõlvest peale. Tema vanaisa – klarnetivirtuoos, ansamblite ja orkestrite juht Aleksander Rjabov oli üks Eesti jazzi suurkujusid.

Susanna Aleksandra lõpetas enne muusikaõpinguid Tartu Ülikooli prantsuse keele ja kirjanduse erialal. Inglisekeelsete lugude kõrval on ta kavas ka prantsuskeelset muusikat ja eestikeelseid laule.

Bakalaureusekraadi jazzmuusikas omandas Susanna Aleksandra Sibeliuse akadeemias, praegu on ta samas koolis lõpetamas magistriõpinguid. Selle aasta kevadel täiendas ta end Los Angeleses USC Thornton School of Music-us Ameerika silmapaistvate jazzmuusikute Bob Mintzeri, Vince Mendoza ja Sara Gazareki käe all.

Lauljatarilt on ilmunud kaks albumit: „Miracles“ (2015) ning Susanna Aleksandra & Joonas Haavisto „Souls of the Night“ (Blue Gleam, Jaapan, 2020). Susanna Aleksandra on üles astunud Eesti, Soome, Läti, Venemaa jazzifestivalidel, esinenud jazziklubides Inglismaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias jm. Ta on lava jaganud nimekate eesti ja välismaiste muusikutega.

NB! Viiruse leviku tõttu palume kõigil Kumu auditooriumis toimuvatel sündmustel meie külastajatel kanda maski.