Vanalinnapäevad: Suvetuur: Michel Sittow Põhjas?
Bollnäsi püha hõimkonna altariretaabel ja Tallinna Kannatusaltar. Suvetuur avab kahe kunstiteose lood ja tähendused ning vaatleb neid laiemalt võrdluses teiste nende loomisaegsete teostega hiliskeskaegses Tallinnas ja lähipiirkondades.
Ekskursiooni viib läbi Niguliste muuseumi kuraator Kerttu Palginõmm.
Käesolev näitus vaatleb esmakordselt kuulsa kunstniku Tallinna töökoja tegevust ja võimalikku loomingut dialoogis teiste temaga samal ajal siin tegutsenud rahvusvaheliste meistritega. Võtmeteosteks, mis avavad neid teemasid, on Bollnäsi püha hõimkonna altariretaabel ja Tallinna Kannatusaltar. Suurejooneline Bollnäsi retaabel on tõenäoliselt loodud Tallinnas Michel Sittowi (u 1469–1525) töökojas. Samal perioodil maalis Sittow ka Brugge meistri Adriaen Isenbranti või Albert Cornelise töökojas 1510. aastatel valminud Kannatusaltari välistiivad.
Tallinnas sündinud ning hiliskeskajal Euroopa õukondades tegutsenud ja kõrgelt hinnatud kunstnik Michel Sittow (u 1469–1525) töötas kunstnikuna oma sünnilinnas rohkem kui viisteist aastat. Lõuna- ja Põhja-Euroopa õukondades portreteeris ta kuningaid ja kõrgaadlikke, Tallinnas teostas töid nii siinsetele kaupmeestele ja linnavalitsejatele kui ka Põhjamaade pühakodadele.