fbpx

Otsing

Taaskohtumised: Adamson-Ericu mustrid ja kujundid 23.03.2024 | 13.00

Adamson-Ericu muuseum
Adamson-Eric. Dekoratiivne maal. 1967. Eesti Kunstimuuseum
Teemaüritus

Taaskohtumised: Adamson-Ericu mustrid ja kujundid

„Taaskohtumiste“ sari laieneb alates 2024. aasta sügishooajast ka Adamson-Ericu muuseumisse (Lühike jalg 3). Esmakordselt saadakse aga kokku juba kevadisel eriüritusel 23. märtsil.

Kohtumisel Adamson-Ericu muuseumis teeme ringkäigu püsinäitusel, uurime laiahaardelise kunstniku põnevaid mustreid tarbekunstiteostel ning kodu, lapsepõlve ja looduse kujutamist maalidel. Pärast põgusat omavahelist tutvumist vaadatakse üheskoos valitud teoseid. Seejärel toimuvad kunstistuudios näitusest inspireeritud loominguline töötuba ja vaba vestlusring kohvitassi kõrval.

Programm pakub osalejatele:

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega

Sarjast:

Sündmus toimub osana Kumu kunstimuuseumi programmist „Taaskohtumised“, mis on loodud dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Kohtumisi viivad läbi Eesti Kunstimuuseumi haridustöötajad. Programm on välja töötatud koostöös Dementsuse Kompetentsikeskusega.

Vaata „Taaskohtumiste“ sarja kevadhooaja kava SIIT.

Palume eelnevalt registreeruda! 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon:

Adamson-Ericu muuseum