fbpx

Otsing

Taaskohtumised: Lõputa lood ja ennustamatud tujud 10.02.2024 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Foto: Kumu kunstimuuseum
Teemaüritus

Taaskohtumised: Lõputa lood ja ennustamatud tujud

Veebruaris toimub „Taaskohtumised“ programm näitusel „Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism“.

Koos uurime kunstnike loodud ekspressiivseid maale ja fantaasiarikkaid konstruktsioone maalidel. Avastame maalidesse peidetud tundeid ja lugusid, vaatame ja arutame, kuidas värvid mõjutavad teose meeleolu ning lugu.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist ja vestlusringi vaadatakse valitud teoseid Kumu näitusel, seejärel toimub loovtegevustel põhinev töötuba ja kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumiste ettevalmistamisel teeb Kumu koostööd Dementsuse Kompetentsikeskuse töötajatega. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse töötajad.

Programm pakub osalejatele:

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Palume eelnevalt registreeruda! 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon:

Liina Lepik

haridusprogrammide kuraator