fbpx

Otsing

Taaskohtumised: Rännak mööda Eestit 11.02.2023 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Puudetunnistusega osalemine tasuta

Puudetunnistusega on osalemine tasuta.
Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Foto: Kumu kunstimuuseum
Näitusetuur

Taaskohtumised: Rännak mööda Eestit

Veebruarikuu taaskohtumisel külastame püsinäitust „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ ja rändame kunstiteoste abil läbi mitmesuguste Eestimaa paikade.
Aastasadade kestel loodud tööd on teejuhiks erinevate paikadega seotud mälestuste meenutamiseks. Samuti annavad maastikumaalid võimaluse üheskoos arutada, mis on aja jooksul muutunud kunstis, maastikes ning inimeste endi eluolus.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele:

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Vajalik eelregistreerumine!

Puudetunnistusega on osalemine tasuta.
Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon:

Liina Lepik

haridusprogrammide kuraator