fbpx

Otsing

Taaskohtumised: Tasakaalu otsides 23.09.2023 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Saatjale
8 €

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Foto: Kumu kunstimuuseum
Teemaüritus

Taaskohtumised: Tasakaalu otsides

Selle hooaja esimene „Taaskohtumine“ toimub näitusel „Kunst antropotseeni ajastul“.

Koos uurime, kes või mis on antropotseen ja kuidas see on seotud igaühega meist. Vaatame, milliseid keskkondi ja milliseid inimese tegevusi on kunstnikud jäädvustanud, millistele protsessidele kaasa elanud ja milliste arengute osas on kunstnikud võtnud pigem kriitilise hoiaku. Proovime erinevate meelte abil ja osalejate lugude toel ka ise erinevatesse keskkondadesse rännata ning mõtleme, kuidas inimtegevus neid keskkondi mõjutab. Arutame, kuidas saavutada igapäevas tasakaal iseenda ja keskkonna heaolu vahel.
Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine.
Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele: 

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Palume eelnevalt registreeruda! 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon:

Liina Lepik

haridusprogrammide kuraator