fbpx

Otsing

Taiko trummide etendus „Shinki“ 22.07.2023
20.00–21.30

Kadrioru kunstimuuseum
Kontsert
Teemaüritus

Taiko trummide etendus „Shinki“

Esineb ansambel TEAM EN
Kunstiline juht Yosuke Oda

 

Kontsert kahes osas

Suurel laval lossi ees ja Alumises aias

 

Shinki – “deemoni süda” või ka „südame deemon“ – tähistab jõudu, hinge ning armastust, mis võib edasi viia, uusi maailmu luua, inimesi kaitsta, aga ka haiget teha või hävitada.

 

Shinki tähendab jaapani keeles paljut – hinge, armastust, südant, meeleseisundit… Jaapanis usutakse taiko-trummidel olevat erilised võimed, need trummid on tähtis osa Shinto templite puhastusrituaalides. Taiko-trummides kõlab pinge ning kirg. Trummipõrinas tunneme seda draamat ja põnevust, mis tekib
Jiuchi (saaterütm), Ouchi (põhirütm) ja Ma (paus) vaheldumises ning näeme, kuidas mitme inimese koostööst ja ühisest tundest tekib harmoonia.

 

Elukutseline Jaapani taikotrummar Yosuke Oda on oma 20-aastase karjääri jooksul esinenud lisaks Jaapanile enam kui 30 välisriigis. Tema motoks on: “Ela täiel rinnal!”. Ta soovib, et ka publik tunneks seda, seepärast annab ta oma fenomenaalse mänguga edasi särtsaka laengu positiivset energiat.

 

Yosuke on pühendanud taiko-trummidele kogu oma elu. Parimate õpetajate käe all sai temast artist, kes osales KODO kontsertreisidel Jaapanis (Suntory Hall), Ameerika Ühendriikides (Carnegie Hall, Boston Symphony Hall), Kanadas, Itaalias, Prantsusmaal (The Palais Garnier), Saksamaal, Belgias, Austrias, Luksemburgis, Portugalis, Šveitsis, Norras, Soomes, Taanis, Kreekas, Ühendkuningriigis, Hispaanias, Iirimaal, Horvaatias, Türgis, Iisraelis, Vietnamis, Austraalias, Brasiilias, Argentiinas, Hongkongis… 2017. aastal lahkus ta ansamblist, et keskenduda soolokarjäärile. Ta lõi ansambli TEAM EN ja annab sellega järjest edukamaid kontserte eri riikides.

 

Yosuke on teinud muusikalist koostööd tõeliste maailmanimedega ning õpetanud taiko-trummidel mängimise kunsti arvukates workshop´ides üle maailma.

Loodame, et muusikute mängu pandud jõud, kirg ning rõõm jõuab iga vaatajani.

 

Piletid müügil Piletilevis ja muuseumi kassas