fbpx

Otsing

Taime vägi ja värv 04.06.2024
17.00–19.30

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
30 €
Kursus või töötuba

Taime vägi ja värv

Sissejuhatav töötuba „Taime vägi ja värv“ taimedega värvimise maailma, kus teeme üheskoos läbi ettevalmistuse taimedega värvimiseks – materjalideks vill, siid, puuvill. Lisaks võib kaasa võtta mõne väikse tükikese kanepiriiet, linast või muud taimset kangast. Püüame taimede väe ja värvi kangasse! Juhendaja on kunstnik Belliisi Seenemaa.

Räägime erinevate materjalide ja taimede kasutamisest, kogustest, plussidest ja miinustest. Saame ülevaate töövahenditest ja värvimise etappidest. Töövahendid on kohapeal kasutamiseks olemas, üheskoos teeme läbi kaks või kolm proovi varasuviste taimmaterjalidega.

Töötoas osalenu saab baasteadmised edasiseks katsetamiseks ja värvimiseks.

Juhendaja Belliisi Seenemaa on vabakutseline kunstnik, kes on õppinud Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti erialal ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas tekstiiliosakonnas. Lisaks on ta end täiendanud Berliinis e-tekstiilide ja tehnoloogiate kombineerimise valdkonnas, õppinud Prantsusmaal traditsioonilisi nahakunstivõtteid ning Eestis taimsete kiudude ja värvide traditsioonilisi tekstiilitöötlemisviise.