fbpx

Otsing

Tallinn Treff 2023: Elu väikesed imed 27.05.2023
12.00–13.15

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
15 €

15 €

Tallinn Treff 2023: Elu väikesed imed
Etendus

Tallinn Treff 2023: Elu väikesed imed

Asukoht: Kumu auditoorium

Paolo Nani Teater, Taani
Ühislooming Paolo Nani Teater ja Limfjordsteatret
Kontseptsioon Paolo Nani ja Frede Gulbrandsen
Esitaja Paolo Nani
Lavastaja Frede Gulbrandsen
Lavastaja assistent Clara Luna M. Nani
Dramaturgiline konsultant Gitta Malling
Stsenograaf Julie Forchhammer
Valgustuskunstnik Erik Christofersen ja Jens Roselund Petersen
Kostüümid Lene Bek Nielsen
Videomontaaž Paolo Serra ja Alessia Poltini
Vanusele 12+
Kestus 70 min

Oma lavastuses „Elu väikesed imed“ eksperimenteerib Paolo Nani uue ja originaalse lavakeelega, ühendades teatri- ja visuaalkunsti. Enne näitlema hakkamist omandas ta hariduse visuaalkunstnikuna ja see joonistub selles etenduses selgelt välja, kuna ta kasutab näidendi olulise elemendina suure meisterlikkusega oma joonistusoskust.

Etenduses muutuvad lihtsad jooned kujunditeks ja figuurideks, mis pidevalt üllatavatel viisidel kuju muudavad. Lihtsaid tehnilisi vahendeid kasutades püüab näitleja tegelasi vaatajate silme ees ellu äratada.

Joonistusprotsess projitseeritakse suurele ekraanile, mis on lavastuse peamine lavakujunduslik element ning moodustab samaaegselt lava tausta. Seda täiendab näitleja tuntud sõnatu, väljendusrikas kehakeel ning vürtsitavad Paolo Nani Teatri lavastustele iseloomulikud jooned –  huumor, spontaansus ja poeesia.

Teatraalset väljendust täiendab akustiline maastik, mis koosneb tervest reast kujutluspilte esile manavatest muusikapaladest ning muusikaga kontrastis olevatest heliefektidest.

Paolo Nani Teater asutati 1995. aastal Taanis Vordingborgis. Sestsaadik on Paolo Nani loonud mõned etendused, mida on rahvusvahelises teatrimaailmas saatnud märkimisväärne edu. Paolo Nani on hästi tuntud oma erakordse ajastusvõime, humoorika ja täpse kehakeele ning meisterliku miimika poolest.

www.paolonani.com