fbpx

Otsing

Tallinna XIV Graafikatriennaal 18.10.2007 – 25.11.2007

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus

Tallinna XIV Graafikatriennaal

Asukoht: 2. korrus, suur saal & 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Seekordse triennaali teemaks on “Poliitiline/Poeetiline” ning väljapanekud võib näha neljas näitusepaigas. Tallinna Graafikatriennaal on Eesti kõige pikemate traditsioonidega ja laiemalt tuntud rahvusvaheline kunstiüritus, mis sai alguse juba 1968. aastal. Seekordse üldkontseptsiooni autor on Anders Härm.

Kumu kunstimuuseumi viiendal korrusel on võimalik vaadata triennaali põhinäitust, mis hõlmab rahvusvahelist konkurssnäitust, kuhu rahvusvaheline žürii on valinud töid 102 kunstnikult 36 maalt.

Kumu kunstimuuseumi Suures saalis saab tutvuda Baltimaade väljapanekuga “1987. Baltimaade graafika ja plakatid nõukogude aja viimasest kümnendist”, mille kuraatoriks on Rootsi kunstiteadlane ja kuraator Anders Kreuger. Kõik selle näituse tööd on valminud enne 1987. aastat kolmes endises Nõukogude Vabariigis: Eestis, Lätis ja Leedus. See näitus oleks võinud aset leida juba 20 aastat tagasi, nõukogude “normaalsuse” viimasel hetkel Balti riikide jaoks.

Tallinna Kunstihoones ja Tallinna Kunstihoone Galeriis on välja pandud Anders Härmi kuraatornäitus. Antud näituse kontekst sisaldab sellist (graafilist) väljendust, mis ühendab endas mõlemat – nii poliitilist kui ka poeetilist. Milliseid “semantilisi ümberpaigutusi” kutsub esile poliitilise teksti valamine poeetilisse vormi? Millal muutub poeetiline poliitiliseks ja vastupidi? Kas xerox-copy-põhise poliitilise propagandaga tegelemine on romantiline enesepettus, mikroskoopiline vastupanu, tõsine poliitiline töö, poeetiline eneseväljendus või kõik koos? Need ja paljud muud küsimused moodustavad selle näituse probleemidepuntra.

Tallinna Linnagaleriis toimub Tallinna XIII Graafikatriennaali grand prix laureaadi Egle Kuckaite isiknäitus “Mõtlemisest väsinud tunded. Lapse mõistmise adekvaatsed pinged”.

18. oktoobril kell 19.00 näidatakse Kumu kunstimuuseumi auditooriumis Riikliku Kultuurijäätmete Ümbertöötlemise Artelli “Pära Trust” filmide retrospektiivi.

Samaaegselt Tallinna XIV Graafikatriennaali avapäevadega toimub Tallinnas rahvusvaheline graafikakonverents IMPACT 5 “Lõigutud aeg”, kus Kadrioru lossis leiab aset ka Tallinna XIV Graafikatriennaali paneel, mille moderaatoriks on Anders Härm.

Triennaali koduleht