fbpx

Otsing

Talveunelm suvelossis 07.06.2021 | 19.00

Kadrioru kunstimuuseum
Hind
15 €

Piletid müügil Ticket Best müügikeskkonnas ning Kadrioru kunstimuuseumi kassas
Grupitellimustele võimalikud soodustused

Etendus
Teemaüritus

Talveunelm suvelossis

Kadrioru kunstimuuseum ja Goltsman Ballett esitlevad
Ajalooline tantsufantaasia
Talveunelm suvelossis

Helge ja võluv tantsulavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas ning kogeda 19. sajandi muinasjutulisena tunduvat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse põhitegelased pärinevad Kadrioru kunstimuuseumi ekspositsioonis olevatelt maalidelt, mis kujutavad kolme tsaar Nikolai I tütart – suurvürstinnasid Aleksandrat, Olgat ja Mariat. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid“ suurvürstinnade suvepuhkuse elust. Tänapäeva inimese jaoks tuttavad situatsioonid on lavale loodud „tõlgituna“ klassikalise balleti keelde. Etenduse oluliseks tegelaseks on ka muusikud, kes on koos artistidega laval ning etenduse jaoks kirjutaud muusika kaudu aitavad luua atmosfääri, mis tekitaks külalistes 19. sajandi elustiili ja vaimsuse tunnet. Lavastuse ajalooliseks allikaks on suurvürstinna Olga Nikolajevna mälestused „Noorusaja unenägu“, tekstidena on kasutatud katkeid A. Puškini poeemist „Jevgeni Onegin“. Iga etendus kulmineerub interaktiivse üllatusega kuhu on kaasatud nii esinejad, kui ka vaatajad.

Lavastus on mõeldud lastele vanuses alates 5. eluaastast, lastega peredele ning kõigile, keda huvitab ajalugu, klassikaline muusika, tants ja teater.

Etendus kestab 1 tund 10 minutit.
Etendused toimuvad Kadrioru lossi peasaalis

Idee autor ja ajalooline konsultant: Aleksandra Murre
Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman
Helilooja ja pianist: Vladimir Ignatov
Flööt: Liina Fidelman
Kostüümid: Tetyana Novezhenina, Maria Goltsman
Esinejad: Märt Agu / Aleksandr Domovoi, Maria Goltsman, Xenia Rudakova, Irina Fjodorova, Goltsman Ballett stuudio õpilased.

Piletid müügil Ticket Best müügikeskkonnas ning Kadrioru kunstimuuseumi kassas
Grupitellimustele võimalikud soodustused

Kontakt

Kadrioru kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum