fbpx

Otsing

Töötuba „Tarvilik vabavorm“ 02.10.2021 | 14.00

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
20 €
Fotod: Kati Saarits. Vabavormid. Autori loal
Töötuba

Töötuba „Tarvilik vabavorm“

Laupäeval, 2. oktoobril kell 14.00 toimub näituse „Kunst on disain on kunst“ finissage’i raames keraamika töötuba „Tarvilik vabavorm“, mida juhendab kunstnik Kati Saarits.

Töötoas mõtestatakse vabavormi üleminekukohti tarbeesemeks. Intuitiivsest käelisest protsessist juhinduva töömeetodi tulemusena valmib seeria keraamilisi objekte, mida on võimalik vaadelda nii skulptuuridena kui ka tarbeesemetena. Töötoa käigus uurime eseme tarbelisust ja katsetame, kust jookseb piir funktsionaalse nõu ja skulpturaalse vabavormi vahel. Mis muudab ühe abstraktse vormi tarbeesemeks? Mis vabastab funktsionaalse nõu tema potentsiaalist olla kasulik? Ja kuidas saaks üks saviobjekt täita mõlemat rolli?

Töötoa toimumispäeval on näituste külastamine tasuta!

Kati Saarits (1992) on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias installatsiooni ja skulptuuri osakonnas ning olnud vahetusõpingutel Ljubljana Ülikooli Kunsti- ja Disainiakadeemias. Saaritsa loomingut iseloomustab tundlik materjalikäsitlus ja lähenemine skulpturaalsetele vormidele. Oma värskemas loomingus on ta tegelenud eelkõige tarbe- ja kujutava kunsti vahealadega, põimides tarbekunsti tehnika- ja materjalikesksust ning traditsioonilisi käsitöömeetodeid. Tema viimased näitused on „ESE“ HOP galeriis (2021), 1. märtsi galerii residentuur (2021, koos Hedi Jaansooga) ja „Jutukas mateeria“ Kogo galeriis (2019, koos Nora Mertesega).