fbpx

Otsing

Tase ’08 07.06.2008 – 22.06.2008

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus

Tase ’08

Asukoht: 4. korrus, B-tiib

Eesti Kunstiakadeemia 2008. aasta vabade kunstide magistritööde ekspositsioon. Näitus on osa Eesti Kunstiakadeemia festivalist TASE ’08. Käesoleval aastal seob akadeemia oma peamised avalikkusele suunatud üritused üheks tervikuks, ühendades lõputööde väljapanekud, avatud meistriklassid ja ERKI Moeshow festivaliks, mis külastab Tallinna erinevaid punkte ja kestab terve kuu. Festivali eesmärk on noorte kunstnike, arhitektide ja disainerite tutvustamine avalikkusele ning kunsti- ja disainihariduse väärtustamine Eesti ühiskonnas.

EKA Galerii juhataja Maarin Ektermanni sõnul on Kumus avatav vabade kunstide teaduskonna magistritööde väljapanek kindlasti üks TASE ’08 festivali keskseid näituseid. “Ootused on traditsiooniliselt suured nii erialaringkondades kui ka laiema publiku hulgas, sest kuigi osalevad kunstnikud on juba ammu alustanud oma iseseisvat loomingulist tegevust, võimaldab see näitus saada siiski mingi hetkelise väljavõtte nooremast põlvkonnast. Samas tuleks lõputööde näituse eripärana ka seda väljapanekut vaadelda iga kunstniku/töö kaupa eraldi ja üldistused a la “kuhu on noorem põlvkond teel” ei anna end kergelt kätte. Jätkuvalt populaarsed on sotsiaalkriitilised probleemikäsitlused ning uurimuslikud kunstiprojektid, lisaks kohtab reaalsuse-fiktsiooni miksimist, poeetikat, absurdi ja seda kõike loomulikult uue meedia võimalusi (ja vastutust) kasutades,” kommenteerib Ektermann näituse sisu.

EKA Vabade kunstide teaduskonna näitusel Kumus osalevad Laura Kuusk, Marge Monko (fotograafia), Tõnis Kenkmaa, Ilmar Kurvits, Maris Vahter (graafika), Riin Kranna-Rõõs (interaktiivne multimeedia), Herlet Elvisto (maal), Edith Karlson, Jass Kaselaan, Johnson ja Johnson, Pamela Weiss (skulptuur), Leen Võrno (stsenograafia).

“Erialade nimed, mis lõputunnistusele kantakse, ei anna enamasti mingit aimu, millega noor kunstnik tegeleb; meedium valitakse vastavalt ideele. Oluline on hoida silmad lahti ja mõte ärksana ning liikuda kunstnik-uurijana kunstiväljast üha kaugemale päris ühiskondlike probleemide võrku,” hoiatab näituse koordinaator Ektermann väljapaneku osas ennatlikke ootusi loomast.

Kujundaja: Raul Kalvo

Festivali TASE ’08 toetajad:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Kumu kunstimuuseum ja Friscom OÜ.