fbpx

Otsing

Teabepäev erivajadustega inimestele 07.02.2024 | 12.00

Niguliste muuseum
Erivajadusega külastajale
""
Vaegnägijatele ja pimedatele on koostatud kirjeldustõlkega audiogiidid ning vaegkuuljad ja kurdid saavad kassast laenutada tahvelarvuti tähtsamate teoste viipekeelsete tõlgetega. Foto: Ave Vellesalu
Teemaüritus

Teabepäev erivajadustega inimestele

Niguliste muuseumi juurdepääsetavus on alates jaanuari keskpaigast erivajadusega inimestele märkimisväärselt paranenud, sest vaegnägijatele ja pimedatele on koostatud kirjeldustõlkega audiogiidid ning vaegkuuljad ja kurdid saavad kassast laenutada tahvelarvuti tähtsamate teoste viipekeelsete tõlgetega.

Tavakülastajaid rõõmustab muuseumi püsiekspositsiooni tutvustav uus audiogiid.

Uued erivajadusega inimestele mõeldud lahendused haakuvad hästi juba varem muuseumisse paigaldatud juhtteedega vaegnägijatele ja taktiilse majaplaaniga, mis aitavad külastajatel ruumis hõlpsamalt orienteeruda. Niguliste muuseumis on kõigil külastajatel võimalus õppida muuseumihoonet paremini tundma ka Niguliste kiriku suuremõõtmelise kombatava mudeli abil.

Lehele „Erivajadusega külastajale“

Niguliste muuseumi juurdepääsetavuse parandamise projekti toetas Muinsuskaitseamet muuseumide kiirendist. Erivajadustega inimestele suunatud uuendusi tutvustab projekti muuseumi poolt koordineerinud Kertu Palginõmm.

Kõik huvilised on oodatud!