fbpx

Otsing

Tehniliste uuringute võimalused ja piirangud maalikunstis Konrad Mägi loomingu näitel 04.04.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum

Aatrium

Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
'RTI pildistamise protsess. Teos: Konrad Mägi. Võrumaa maastik. 1917. Eesti Kunstimuuseum. Foto: Darja Jefimova
Loeng või vestlus

Tehniliste uuringute võimalused ja piirangud maalikunstis Konrad Mägi loomingu näitel

Vestlusel osalevad näituse kuraator ja Eesti Kunstimuuseumi maalikogu hoidja Darja Jefimova, kultuuripärandi mõõdistamise ja dokumenteerimise spetsialist Andres Uueni ja Tartu Ülikooli Keemia instituudi analüütilise ja füüsikalise keemia kaasprofessor dr Signe Vahur. Vestlust modereerib Eesti Kunstiakadeemia kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiop.
Üritusel tutvustatakse tehnilise kunstiajaloo distsipliini ja eri liiki uuringuid, mida on võimalik rakendada maalikunsti tehnikate ja materjalide lähemal uurimisel. Põimides vestluse konteksti Konrad Mägi tehniliste uuringute projekti teemad, arutatakse näitusele eelnenud ettevalmistusprotsessi, Mägi teoste pikaaegset säilimist pärssivaid tegureid, ennetava konserveerimise praktikaid muuseumitöös ja palju muud.

Üritus toimub projektiruumi näituse “Konrad Mägi lähivaates” publikuprogrammi raames.

„Konrad Mägi lähivaates“ avab eesti kunstiklassiku Konrad Mägi (1878‒1925) loomingut tehniliste uuringute tulemustele toetudes. Nüüdisaegsed uuringud võimaldavad märgata kõike seda, mis jääb paljale silmale nähtamatuks, sealhulgas alusjoonised, ülemaalingud, kompositsioonis tehtud muudatused ja hilisemad värviparandused. Nii mõistame paremini iga üksiku kunstiteose ülesehitust, maalitehnikat ja materjale ning õpime tundma kunstniku käekirja. Näitus on osa Kumu kunstimuuseumi 3. korruse püsinäitusest „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700‒1945“.