fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev 22.09.2020 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
12 €

Kursuse eest tasumine muuseumi kassas.
4 korra sooduspääse 40 €. 

Olev Subbi. Tolmunud laud. 1974. Eesti Kunstimuuseum
Olev Subbi. Tolmunud laud. 1974. Eesti Kunstimuuseum
Publikuprogramm
Töötuba

Teistmoodi teisipäev

Täiskasvanute kunstistuudio

Kunstistuudiot juhendab maalikunstnik Aimar Kristerson (Kreg A-Kristring)

Kunstnik avab töötoa kontseptsiooni järgmiselt: “Aeg, millal Olev Subbi oma loometöö õitsengul tegutses, rõhus ametlik kunstikultuur kujutatavusele. Kui me aga vaatleme värvi käitumist Subbi maalides, saame tunda vabastavat lendu kunstniku hinges. Ta on eelkõige kolorist – mees värvide ees ja sees… Just elu abstraktsem, emotsionaalsem ja piiridest vaba olek avaneb meie ees meistri värvikäsitluse kaudu. Töötoas keskendume meiegi abstraktsemalt värvile. Üritame üheskoos luua Subbi-Rothko silla – värv, mis kerkib esile meie meeltest.”

Aimar Kristersonil on olnud arvukalt isiku- ja grupinäitusi Eestis ja välismaal. Lisaks on ta töötanud kuraatorina galeriis „Sammas”. Ta on olnud Eesti Maalikunstnike Liidu esimees kahel perioodil: 1992–1993 ja 1999–2002. Aastast 1992 on Aimar Kristerson Eesti Kunstnike Liidu liige, aastast 1996 Rahvusvahelise Kunstnike Assotsiatsiooni liige. Eesti Kunstiakadeemias on ta õpetanud alates 1990-ndatest siiani, Tallinna Kunstikoolis alates aastast 2003.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid saadakse kohapeal.

Töötubadesse palume eelnevalt registreerida, osalustasu 1 × 12 € / 4 korra sooduspääse 40 €.

Kontakt:

Annika Teras

publikuprogrammide kuraator