fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Visandiplokiga näitusel 01.02.2022 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind
15 €

Osalustasu 1 × 15 € / 4 korra sooduspääse 50 €.

Maria-Kristiina Ulas. Foto: Endel Apsalon
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: Visandiplokiga näitusel

Seekordse töötoa teemaks on „Visandiplokiga näitusel – sissejuhatus igapäevasesse visandamisse“. Juhendaja on kunstnik Maria-Kristiina Ulas.

Kursuse raames õpime tundma visandiploki võimalusi, külastades näitust „Valve Janov. Algusest avangardi 1942–1965“. Joonistades uurime teostes eri motiive ning analüüsime värve, kujundeid ja kompositsioonivõtteid. Siseneme kunstniku motiivimaailma ja arendame visandiploki kasutusvõimalusi. Juhendaja tutvustab visandiplokki joonistamise võlusid – sodimismõnust ümbruse jäädvustamiseni. Joonistamine on alateadvust avav tegevus nii algajate kui ka edasijõudnute jaoks – üksteiselt on õppida! Õppeklassis saame visanditest inspireerituna katsetada omailma loomist.

Maria-Kristiina Ulas lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1991. aastal graafika erialal. Tal on olnud isiku- ja grupinäitusi nii kodu- kui ka välismaal. Ulas on olnud aastaid tegev õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias ja juhendanud kursusi väljaspool seda ning teinud joonistamise aktsioone näituste avamistel. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu (1991) ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse (1992); aastatel 1989–1993 oli ta liitunud Uue Graafika Grupiga. Ulasele on omistatud Kristjan Raua nimeline kunstipreemia (1992) ning G Galerii preemia (2002). 2006. aastal sai ta äramärkimispreemia 12. Aasia biennaalil. Ulase teoseid leidub Eesti Kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumi kogus. Kunstiajaloolane Reeli Kõiv on Ulase teoseid 2016. aasta näitusel „Midagi on õhus“ iseloomustanud järgnevalt: „Kolossaalsed inimpead ja väänduvates asendites värvikirevad figuurid – Maria-Kristiina Ulase kunstnikukäekiri on oma isikupäras kaugelt tuntav. Juba kunstiinstituudi päevil eriliselt andekas joonistaja on jätkuvalt selle meediumi kütkes.“

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada eri kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Osalemiseks palume eelnevalt registreeruda.
Töötoa kestus 2 tundi.