fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: jõulueri 12.12.2023
17.00–19.00

Adamson-Ericu muuseum

Asuurkeraamika stuudio

Hind osalejale
30 €

Kursuse eest tasumine muuseumi kassas või kohapeal sularahas.

Sgrafiito tehnika näidis
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: jõulueri

Seekordses töötoas läheme külla Asuurkeraamika stuudiosse ja loome sgrafiito tehnikas teose. Lisaks tutvume keskaegses tornis asuva õdusa stuudio tööga ning naudime jõulumeeleolu glögi ja piparkookidega.

Kohtume kell 16.55 Tornide väljaku pargis Loewenschede torni ees.
Kontakt: +372 5663 6895

Külastame Loewenschede tornis asuvat Asuurkeraamika töökoda, kus tutvume nii keskaegse torni kui ka professionaalsete keraamikute loominguga. Töötoas saab iga osaleja luua oma taiese, kasutades sgrafiitot, mis on keraamikatehnikatest üks võimalusterohkemaid. Sgrafiito puhul kaetakse eelnevalt valmistatud nahkkuiv saviese angoobiga, ehk värvipigmendiga segatud savilobriga. Kui ese on veidi kuivanud, kraabitakse selle pinnale muster või pildimotiiv. Värvilise angoobi ja valge savipinna vahel tekib graafiline joontemäng, mida iga tegija saab endale meelepäraselt kujundada.

Asuurkeraamika poolt on töövahendid, materjalid ja eelnevalt valmistatud vormid. Valminud taiesed saab kätte peale kahte põletust umbes nädala aja jooksul.

Asuurkeraamika stuudio on keraamikakeskus Tallinna vanalinnas, kust saab osta valmistatud eksklusiivset keraamikat, osaleda regulaarsetel keraamikakursustel, pidada toredaid keraamikaüritusi koos töökaaslastega ja vaadata näituseid.

Sarjast

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid.

Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi.
Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Töötuba kestab umbes 2 tundi.

Palume osalemiseks registreeruda!