fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Kas paikamise ja nõelumise abil saab parandada maailma? 19.04.2022 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: Kas paikamise ja nõelumise abil saab parandada maailma?

Töötoas parandame tekstiilesemeid #visiblemending stiilis.
Juhendajaks on Marta Moorats.

Töötoa jooksul tutvustatakse lihtsamaid võtteid riietele uue elu andmiseks. Töövahendid on kohapeal olemas, palume kaasa võtta vaid parandamist ootava eseme (näiteks kampsun, sall, villased sokid, spordisokid, kindad, t-särk, dressipluus või seelik). Tegeleme rõivastel olevate aukude parandamise ja plekkide peitmisega. Ese võib olla näiteks koide poolt puretud või kandmise käigus hõredaks muutunud.

Varasem kogemus ei ole osalemiseks vajalik. Keerukamaid projekte on võimalik hiljem iseseisvalt jätkata, kuna rakendavad tehnikad ei vaja masinaid.

Praktilise töö käigus räägime parandamisega seotud filosoofiast. Lisaks tehnikatele tutvustatakse lühidalt ka “parandamismaailma superstaare” ja nende inspireerivaid töid.

Marta Moorats on disainer ja õppejõud, kes on viimased üheksa aastat keskendunud zero waste kontseptsiooniga töötamisele. Lisaks uurib ta läbi praktika, kuidas saab läbi monomaterjalide kasutamise ja emotsionaalse kestlikkuse muuta esemeid keskkonnasõbralikumaks. Tema praktikas on olulisel kohal jääkideta lõigete kasutamine rõivadisainis, kudumine, põime ja kangakudumine, parandamine ja selle väärtustamine ning uued materjalid ja tehnoloogiad. Marta inspireerub loodusest ning looduses viibimisest. Hetkel keskendub ta oma töös parandamisele kui võimalusele tekstiilide taasloomeks ning alustas õpinguid Eesti Kunstiakadeemia doktorikoolis.

https://www.instagram.com/marta_cycles/

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Töötuppa palume eelnevalt registreeruda.
Töötuba kestab 2 tundi.