fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: külaskäik klaasistuudiosse Eve Koha ja Andra Jõgisega 17.05.2022 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind
15 €

Sissepääs toetajapiletiga

Eve Koha ja Andra Jõgis klaasipõletusahju ees
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: külaskäik klaasistuudiosse Eve Koha ja Andra Jõgisega

Teistmoodi teisipäev hoopis teisiti, seekord väljaspool Adamson-Ericu muuseumit.
Kohtume Eesti Kunstiakadeemia fuajees (Põhja pst 7, Tallinn).

Klaasikunstnikud Eve Koha ja Andra Jõgis kutsuvad teid külla Eesti Kunstiakadeemia klaasiosakonda, kus te saate teada ja proovida kuidas klaasi puhutakse ja ka ümber töödeldakse: kasutatud vanast saab samuti uus ja teistmoodi klaas. Samas saate tutvuda ka klaasiosakonna igapäevatööga.

Sündmus toimub eelregistreerimisega.

Eve Koha on tunnustatud klaasikunstnik ja õppejõud. Ta lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praegune EKA) klaasikunsti eriala 1981. aastal. Jätkates mõne aasta vältel vabakunstnikuna, on ta 1984. aastast töötanud kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas õppejõuna, praegu dotsendina. Koha oli üks ON-grupi asustajaliikmetest. Aastatel 2004–2009 õppis ta EKA muinsuskaitse- ja restaureerimise osakonna doktorantuuris. Lisaks on ta kureerinud näitusi, avaldanud raamatuid ning konserveerinud ja restaureerinud mitmeid Eesti ajalooliseid klaasimaale ning on mitme Eesti kiriku vitraažide ennistaja (Tallinna Pühavaimu, Oleviste, Ruhnu, Paide jt kirikutes).

Andra Jõgis on disainer ja klaasikunstnik, kes omandas disaini ja rakenduskunsti erialal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. Alates 2020. aastast töötab ta EKA klaasiosakonnas. Jõgise looming on enamasti kantud narratiividest ning esile kerkivad elu argisust käsitlevad teemad. Lisaks on Jõgis üks kolmest disainerist brändis MSK Glass.