fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: linoollõige Adamson-Ericu kahhelplaatide ainetel 24.10.2023 | 17.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €

Tasumine kassas. Nelja korra hind 50 eurot

Adamson-Eric. Dekoratiivsed plaadid. 1960. aastad. Eesti Kunstimuuseum
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: linoollõige Adamson-Ericu kahhelplaatide ainetel

Seekordses töötoas trükime graafika linoollõike tehnikas Adamson-Ericu põnevatest kujundimängudest inspireeritud kaardi. Juhendaja on graafik ja kunstiõpetaja Triin Summatavet.

Töötoas kogume ainest Adamson-Ericu kompositsioonidest, valmistame linoollõikes trükiplaadi ja trükime käsitsi paberile. Valminud kaardid sobivad hästi nii raamimiseks kui ka saatmiseks, neist võivad saada kingitused sõpradele.

Triin Summatavet ütleb enda kohta järgnevat: „Lõpetasin Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala 1992. aastal. Alates 1993. aastast olen Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Pärast Kunstiakadeemiat täiendasin end graafika erialal Rootsi Kuninglikus Kunstiülikoolis. Näitustel olen osalenud alates 1986. aastast, sealhulgas USA-s, Norras, Rootsis, Saksamaal jne, nii personaalnäitustel kui ka ühisnäitustel. Siiski on minu peamine tegevusvaldkond viimasel kümnendil olnud just tegutsemine kunstipedagoogina. Juhendan joonistamise, trüki- ja arvutigraafika huviringi laste, noorte ja täiskasvanute rühmasid Tallinna Huvikeskuses Kullo. Meie huviringide tegevus arendab loomingulist lähenemist, mis soodustab väga loovust erinevatel erialadel. Usun, et eri tehnikate sobitamisega vastavalt eale ja arengule saab teha ülesandeid, millised arendavad meie loovust kõigil elualadel.“

Sarjast

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid.

Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi.
Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Töötuba kestab umbes 2 tundi.

Palume osalemiseks registreeruda!