fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Lõõgastavad mandalad spirograafi abil 16.04.2024 | 17.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
20 €

Tasumine muuseumi kassas.

Töötuba

Teistmoodi teisipäev: Lõõgastavad mandalad spirograafi abil

Seekordses töötoas laseme vaimul ja meelel puhata. Valmivad kaunid mandalad, mida joonistades jälgime teadlikult ka enda hingamist. Juhendajaks on kunstiõpetaja Minni Hein.

Töötoas joonistame mandalaid ehk sõõrjalt sümmeetrilisi pilte. Mandala sõna pärineb sanskriti keelest, milles tähendab ringi. Iidsetes Ida traditsioonides on mandala kindla paigutusega meditatsiooni abivahend ja sümboliküllane vaimse juhatuse edastaja. Kaasajal võib mandala olla aga mis tahes radiaalsümmeetriline pilt. Meie saame kaunid sõõrid spirograafi ehk spetsiaalselt omavahel haakuvate plastikkettakeste abil. Nendega saame kergusega imepeeneid mustreid joonistada. Pilti värviliste pliiatsitega täiendades võib kogeda vooseisundit ja nautida turgutavat eduelamust harmoonilise pildi loomisest.

Minni Hein on kunstiõpetaja ja enesearengu teejuht, kes keskendub vaimse tervise ja kunsti kokkupuutepunktidele. Ta on üle 8 aasta töötanud haridustöö kuraatori ja tunnijuhina Tallinna Kunstihoones ning andnud kunstitunde nii täiskasvanutele kui lastele, sealhulgas Sally Stuudios.

Sarjast

Inspireerivas muuseumikeskkonnas või kunstnike stuudiotes kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Aeg-ajalt külastame ka kunstnike stuudioid. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Palume osalemiseks registreeruda.