fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Miniatuurne skulptuur 26.03.2024
17.00–19.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
40 €

Hind sisaldab ka keraamiliste esemete põletust.

Töötuba

Teistmoodi teisipäev: Miniatuurne skulptuur

Seekordses „Teistmoodi teisipäeva“ töötoas kohtume Adamson-Ericu muuseumis ja valmistame keraamik Ellinor Piipuu kipsvormide abil miniatuurseid skulptuure. Juhendajateks on Örrekese meistrikoja (Piipuu loomingu hoidja) ja Vanamõisa keraamikakoja meistrid Kadrin Pintson ja Kaja Tammsalu.

Töötoas tutvume kõigepealt kunstnik Ellinor Piipuu loominguga ning seejärel valmistame tema poolt kasutatud vormide abil miniatuurseid keraamilisi kujusid, millest omakorda omal valikul kujundada praktilise väärtusega pross, kõrvarõngad, medaljon, võtmehoidja, nööp, kapinupp, vööpannal, kaunistus vms. Esemed kaunistame angoobi tehnikas, misjärel läbivad need põletuse. Teosed saab kätte paari nädala pärast.

Örrekese meistrikoda pakub põnevat ja loovat meisterdamist igas vanuses osalejale. Stuudiotes Tallinna vanalinnas ja Nõmmel toimuvad eriteemalised õpitoad, milles on oluline roll keskkonnatarkusel ja taaskasutusel ning milles eelistatakse kasutada õiglase kaubanduse materjale või kohalikku toorainet. Vanamõisa keraamikakoda korraldab Harjumaal keraamikatöötubasid nii lastele kui täiskasvanutele.

Vaata Örrekese stuudio tegemisi lähemalt kodulehelt või Facebookist. Vanamõisa keraamikakoja kohta uuri samuti kodulehelt või Facebookist.

Sarjast

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid.

Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi.
Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Töötuba kestab u 2 tundi.

Hind: 40 eurot (sisaldab ka keraamiliste esemete põletust)

Palume osalemiseks registreeruda!