fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Munatempera 06.06.2023
17.30–19.30

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
15 €
Kursus või töötuba

Teistmoodi teisipäev: Munatempera

Kunstniku ja maalirestauraatori Malle-Reet Heidelbergi juhendamisel tutvutakse looduslike värvipigmentide päritoluga: millistest kivimitest, savist ning loomsetest või taimsetest allikatest värvipigmente on maalikunstis kasutatud ja milliste sideainetega segatud.

Töötoas maalitakse munatempera tehnikas liimi-kriidikrundiga kaetud väikesele puitalustele loodusmotiiviga kunstiteos. Oma lemmiklille või muu taime võib kaasa võtta.

Malle-Reet Heidelberg tutvustab ennast ise järgmiselt. „Elu on olnud pikk, tegus ja loominguline. Õppinud olen palju ‒ Peterburis restaureerimist, Tartus ajalugu ja siis veel Eesti Kunstiakadeemias restaureerimist. Maale-ikoone jm kunsti olen restaureerinud päris palju. Samal ajal olen ise ka maalinud, nt Linnamuuseumis asuva maali „Kristus Kõigevalitseja“ koopia Tallinna raekoja fassaadile, Gustav Adolfi suure paraadportree koopia temanimelise kooli fuajeesse jne. Need on minu „reklaampildid“. Õpetan Eesti Kunstiakadeemias, Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Kumu kunstimuuseumis eri maalitehnikaid.“

“Teistmoodi teisipäeva” töötubade raames kohtutakse inspireerivas muuseumikeskkonnas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid saadakse kohapeal.

Töötoa kestus: 2 h