fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev. Nõela ja niidiga maalitud pildid. 29.11.2022 | 17.30

Adamson-Ericu muuseum
Töötuba

Teistmoodi teisipäev. Nõela ja niidiga maalitud pildid.

Seekordse “Teistmoodi teisipäeva” teemaks on Nõela ja niidiga maalitud pildid” ning juhendajaks tekstiilikunstnik Katrin Pere. Nagu pealkiri ütleb, siis seekord võtame maalimiseks pintsli ja paleti asemel kätte hoopis niidi, nõela ja riidetükid. Riidetükke sobitades ja vabatikandit kasutades valmib üldistatud portree või looduspilt. 

Juhendaja on töötuba kirjeldanud järgmiselt: „Vaja oleks mõnda väikest tekstiilist lemmikdetaili (kootud kinnast, pitsist kraed või lina, äärepitsi detaili, nukukleiti etc), mida sooviksite uues kontekstis esile tuua, luua esemele taust, raamistus. Võib teha ka üldistatud portree või looduspildi, kasutades erinevate riidetükkide aplikeerimist ja vabatikandit. Teretulnud oleks kodunt kaasa toodud triibulised, ruudulised, täpilised, lillelised või lihtsalt värvilised riide- või kasutatud rõivaste tükid, mida saaks loodava kompositsiooni materjalina kasutada.“. Lisaks võivad osalejad soovi korral kaasa võtta ka isiklikud õmblustarbed: nõelad ja sõrmkübar. Nii nõelad, sõrmkübarad kui muud vahendid on olemas ka kohapeal.

Katrin Pere õppis Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis tekstiili erialal (1972–1977). 1977–1991 õpetas samas maali ja joonistamist ning on arvukalt esinenud näitustel Eestis ja välismaal.

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi. Oodatud on kõik huvilised. Vahendid saadakse kohapeal.

Töötubadesse palume eelnevalt registreerida, osalustasu 1 × 15 € / 4 korra sooduspääse 50 €.