fbpx

Otsing

Teistmoodi teisipäev: Tasakaaluharjutusi 28.05.2024
17.00–19.00

Adamson-Ericu muuseum
Hind osalejale
20 €

Kursuse eest tasumine enne algust muuseumi kassas.

Ingrid Allik (1958). Tasakaal. 2016–2024. Paberportselan. Kunstniku loal
Töötuba

Teistmoodi teisipäev: Tasakaaluharjutusi

Seekordses töötoas külastame näitust „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust“ ning seejärel teeme keraamik Ingrid Alliku juhendamisel kunstistuudios erinevaid loomingulisi tasakaaluharjutusi.

Töötoas proovime tasakaalu leida nii enda sees kui ka valmistades lihtsa, kaalu põhimõttel töötava riputatava kineetilise skulptuuri ehk mobiili. Ideeliste näidete vaatamiseks võib guugeldada „kineetiline skulptuur“, „mobile sculpture“ või „Alexander Calder“. Materjalidest pakume sellise skulptuuri teostamiseks riputuspulki ja -vardaid, nööre, liime, värve, pabereid, pappi, lõnga, traati jne. Isikupärasemate mobiilide loomiseks võib iga osaleja soovi korral kaasa võtta kaks kergemat meelepärast eset (näiteks mänguasi, auguga kivi, niidirullid, suuremad nööbid ja pärlid, mõni huvitav karp, väiksem köögitarvik, tööriist, labakinnas, lõngakera vms), vastavalt enda meeleolule või püstitatud teemale.

Ingrid Allik on keraamikuharidusega kunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud. Näitusel eksponeeritud töö „Tasakaal“ oli tema esimene kokkupuude liikuva skulptuuri loomisega. See protsess oli keskendumistnõudev ja eeldas tasakaalukust teostamisel. Töötoas püüame saavutada sama seisundit.

Sarjast

Inspireerivas muuseumikeskkonnas kohtutakse neli korda poolaastas teisipäeva õhtuti, et omandada erinevaid kunstitehnikaid ja -võtteid. Täiskasvanud huvilisi juhendavad professionaalsed kunstnikud, kelle käe all õppides valmivad põnevad kunstiteosed. Töötubades osalemine ei nõua eelnevaid oskusi ega kogemusi.
Oodatud on kõik huvilised. Vahendid on olemas kohapeal.

Töötuba kestab u 2 tundi.

Palume osalemiseks registreeruda!