fbpx

Otsing

Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel 26.03.2021 – 17.10.2021

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näituse poster
Näitus

Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel

Asukoht: 5. korrus, kaasaegse kunsti galerii

Näitus „Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel“ Kumu kaasaegse kunsti galeriis heidab pilgu reivile ja klubikultuurile ning nendega seotud subkultuuridele. Omaette kultuuriliseks nähtuseks kujunenud reivi vaadeldakse nii selle algusaja – 1980. ja 1990. aastate – kui ka tänapäeva kontekstis. Lisaks rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikele, nagu Jeremy Deller või The Otolith Group, on näitusele kaasatud ka legendaarne Berghaini uksehoidja Sven Marquardt.

Kuraatorituur näitusel

„Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel“ on esimene reivi fenomeni käsitlev näitus Eestis. Katusterminina koondab mõiste „reiv“ elektroonilise muusika peod, mida iseloomustab isetekkelisus ja kultuuriline iseseisvus. Näituse eesmärgiks on avada reivi poliitilist potentsiaali ja poeetilist terviklikkust: reivikultuur on alati peegeldanud sotsiaalseid protsesse ja reageerinud kehtestatud ühiskondlikule korrale või normidele vastuhaku ja eiramisega. Eksponeeritud teosed annavad sissevaate reivikultuuri mitmesugustesse avaldumisvormidesse, pakkudes välja eri kunstnike käsitlusi reivi kõrgehetkest 1980. aastate Londonis kuni praeguse klubikultuurini Berliinis. Samuti võetakse vaatluse alla reivi jõudmine Eestisse ning sellest võrsunud sündmused ja subkultuur.

Näituse vaated

Lisaks reivinähtuse tutvustamisele selle ajaloolises kontekstis võimaldab väljapanek kuraatori sõnul mõtiskleda hetkel aktuaalse teema – ööelukultuuri ja klubide tuleviku – üle pandeemia ja muutunud ühiskondlike olude kontekstis. „Spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud uued teosed loovad temaatilist lisaväärtust: ajal, mil peokultuur on pandeemia tõttu seiskunud, rajab näitus selle kaasava ja viljaka keskkonna, mida varem on kehastanud reiv,“ kommenteerib näituse ajakohasust kuraator Kati Ilves.

Treiler

Näitusega kaasneb ka reivinähtust tutvustav raamat.

Näitusel osalevad järgmised kunstnikud: Jeremy Deller, Rineke Dijkstra, Bogomir Doringer, Kiwa, Sandra Kosorotova, Mark Leckey, Anna-Lena Krause, Sven Marquardt, Tarvo Hanno Varres, Tobias Zielony, The Otolith Group, Anne de Vries, Gillian Wearing

Meeskond

Kuraator: Kati Ilves
Kaaskuraator: Vanina Saracino
Koordinaator: Tiiu Parbus
Näituse kujundus: Tõnu Narro
Graafiline disain: Ott Metusala

Kujunduses on kasutatud detaile teostest: Jeremy Deller. Näituse ettepanekud. 1994–1996. Kunstniku ja The Modern Institute loal; Rineke Dijkstra. The Buzz Club, Liverpool, Suurbritannia / Mystery World, Zaandam, Holland. 1996–1997. Kunstniku ja Marian Goodman Gallery, New York, Pariis, London loal. Graafiline disain: Ott Metusala

Kujutiste eksponeerimisloa andnud kunstnikud: LUX, London; Gladstone Gallery, Gavin Brown Enterprise 

Pressikajastused