fbpx

Otsing

Sügisjazz 2021: THE COLLECTIVE ABROAD FEAT. LAURI KADALIPP 19.10.2021 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
15 €

Täispilet 15€

Sooduspilet 10€

Kontsert

Sügisjazz 2021: THE COLLECTIVE ABROAD FEAT. LAURI KADALIPP

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus/Duration: 1 h 15 min

The Collective Abroad esitab kõrgetasemelist kaasaegset Euroopa jazzi, mille loojaiks on seitse noort professionaalset jazzmuusikut. Nad on õppinud jazzmuusikat Euroopa muusikakõrgkoolides Hamburgis, Berliinis, Amsterdamis, Aalborgis, Vilniuses, Tallinnas ja Groningenis. Mitmel muusikul on ka oma ansamblid, kuid see eriline koosseis toob ühel kontserdil esile nende kõigi isikupärased käekirjad. Ansambli kontsertidel ja albumitel kõlab seitse kompositsiooni ja seitse erinevat improvisatsioonivormi, mis on inspiratsiooni ammutanud meistritelt nagu nagu Akinmusire Ambrose, Walter Smith III, Maria Schneider, Ben Wendel jt. Iga septeti kontsert annab kuulajatele mitmekülgse kogemuse tänapäeva moodsast jazzist.

Alates 2019. aastast on The Collective Abroad mänginud mainekatel festivalidel nagu Elbjazz (Hamburg, DE), Swingin’ Groningen (NL), Aarhus Jazzfest (DK), Vinterjazz (DK) jt.  Ansambli debüütalbum „L!VE at HUSET“ salvestati 2020 aasta veebruaris Kopenhaagenis ja anti välja mullu suvel. Ilmumist on ootamas  uus album „The Cycle“, millest kuuleb lugusid ka ansambli sügisesel kontserttuuril.  Sügisjazzi kontserdil Kumus teeb kaasa Eesti noor jazzitalent, Saksamaal Hamburgis oma õpinguid jätkav saksofonist ja helilooja Lauri Kadalipp, kelle värske looming kõlab ka kontserdil.

NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et alates 9.08.2021 jõustunud Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti uute korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 18. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.