fbpx

Otsing

Jõulujazz: TOBIAS TAMMEARU TRIO 28.11.2021 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
15 €

Täispilet 15€

Sooduspilet 10€

Kontsert

Jõulujazz: TOBIAS TAMMEARU TRIO

Asukoht: Kumu auditoorium

Kestus/Duration: 1 h 15 min

Tobias Tammearu Trio eesmärk on kaotada oma muusikas stereotüüpsed rollid, luues absoluutse võrdsuse, ühtse hingamise ja pannes saksofonisti, bassisti või trummari ebatavalistesse olukordadesse. Vootele Ruusmaa Müürilehest on kirjutanud: „Tobias Tammearu Trio mängib vaikuse ja müraga, rütmi ja meloodia ning hägustatud helide väljajoonistamisega, mistõttu nende muusika on koosseisu noorust arvestades äärmiselt omanäoline.“ Trios musitseerivad koos saksofonistiga Robert Rebane bassil ning Martin Petermann trummidel. Järgitakse ühte põhiprintsiipi: „Ära eelda, lase muusikal end juhtida“.

Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Praegu on muusikul käsil õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau „Gather Around“, Johannes Laas 5tet, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA-Belgia-Hispaania-Eesti), kellega pälviti 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat auhind. 2020. aastal nomineeriti Tobias Eesti Jazziauhindadel Noore Jazzitalendi tiitlile.

2020. aastal andis ansambel välja debüütalbumi „Bivium“, mis on pälvinud palju positiivset vastukaja kuulajatelt ja kriitikutelt ning nüüd on hea võimalus seda Jõulujazzi kuulajatel nautida.

NB! Viiruse leviku tõttu palume arvestada, et Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti korraldustega seoses tuleb kõigil auditooriumi külastajatel (alates 12. eluaastast) esitada saabudes dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks koos isikut tõendava dokumendiga.
Loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.